Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 11:19 Bu haber 110 kez okundu
 
FETÖ ile ilgili mücadelede taviz yok
Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve Hisar Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Günay Doğar, Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'i makamında ziyaret etti.
Yaşam Haberi


Yurdunuseven yerel sorunlar ve ülke gündemine dair ilişkilerinin konuşulduğu ziyarette Hisar Gazetesi'ne önemli değerlendirmelerde bulundu.

"75 yaş üzeri kişiler evinde infaza devam edebilir"

Gülen Yapılanmanın medya ayağı olan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın serbest bırakılmasını değerlendiren Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven," Yargı Kararına karşı bir şey dememiz yanlış olur ama aslında o belge de gerçekler var. Evet insan niye nasıl oldu diye bazı şeylere şüpheyle bakıyor  ama yargı kararının neticesin de bizim bir yorum yapmamız yanlış olur. Bunun temyizi var, istinafı var. Son karara bakmak lazımdır.  Şu aşamada ama dün yüksek istişare kurulunda da sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi  kesinlikle FETÖ ile ilgili mücadelede taviz yok. En üst seviyede mücadele devam edecek, onda hiçbir problem yok yani Nazlı Ilıcak'ın tahliye olmasının bir sebebi de 75 yaşında olması. Ceza infaz kanununda ki, 75 yaş ve üzeri kişiler evinde infaza devam edebilir. Ilıcak'ın bu durumu da yaşından kaynaklanıyor. Buna da dikkat etmeliyiz. Yanlış hatırlamıyorsam beraat etmiş değil, 3 yıldır cezaevin de  yatıyor. Bildiğim kadarıyla Ilıcak, infazın devamını yaşından dolayı evinde sürdürecek" ifadelerine yer verdi.

"Aynı bölge de başka bir yer bulundu"

Afyon Dörtyol Mahallesi'nde ki TOKİ 750 adet Konut Projesi iptali hakkında da bilgi veren Yurdunuseven," TOKİ tarafından kentsel dönüşüm karşılığı olarak 750 tane yer tahsis yapılmıştı. Orda ki mera ile ilgili sıkıntı çıktı. Ama yine aynı bölge de başka bir yer bulundu. Geçen TOKİ İl  Genel Müdürümüzle görüştük . O dediğimiz yer değil de biraz daha yakınında bir yerde bu proje devam edecek. Herhangi bir problem  yok.  Bu projenin yanında kentsel dönüşümü paylaştırarak yani oradan imaretin arkasından ve Mısri Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüme dahil olacak vatandaşlarımıza ya yerinde kira yardımı yapılacak ya da bedelli karşılığında bir rakam belirlenecek ya da TOKİ'den yer verilecek" dedi. GÜNAY DOĞAR/ÖZEL

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: FETÖ, ile, ilgili, mücadelede, taviz, yok,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı