Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:48 Bu haber 120 kez okundu
 
FETÖ davaları devam ediyor
Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde FETÖ- PDY Davaları kapsamında 21 Mayıs Salı gününde Silahlı Terör Örgütü'ne Üye Olmak, Terör Örgütü Propagandası Yapma ve S.K.M Hizmet Nedeniyle Görevi Kötüye Kullanma, Parada sahtecilik, Yağma, Silahla Tehdit, Dolandırıcılık, Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismarı- Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Yoksun Kılma, Özel Belge de Sahtecilik ve Kasten Öldürmeye Teşebbüs Suçlarından olmak üzere biri tutuklu 17 kişi mahkemeye çıkarıldı.
Gündem Haberi


 

 

 

Silahlı Terör Örgütü'ne Üye olmak suçundan tutuksuz yargılanan sanık E.Y.'nin 3 yıl 5 ay 7 gün hapsine, tutuksuz sanık P.B.' nin beraatine ve tutuksuz sanık M.B.'nin duruşmasının 17 Eylül'e ertelenmesine karar verilirken tutuksuz yargılanan  sanıklar F.D.Ö. ve Y.Ö.' nün savunmaları dinlendi. Y.Ö.," Ben bir ev hanımıyım. Tek başıma yolculuk bile yapamam, doktora gidemem. Suçlamaları kabul etmiyorum" şeklinde savunmasını yaptı. Sanığın oğlu izinsiz konuşmak isteyince hakim salondan çıkmasını istedi. Sanığın avukatı ise; Müvekkilimin Bankasya' da ki hesabı 1999-2008 yılları arasında kullanılmıştır ve bu durum 2014'ten önce gerçekleşmiştir. Müvekkilimin çocuklarının o okullarda okumuş olması yeterli delil sayılamaz" ifadelerini kullandı. Mahkeme 11 Temmuz tarihine ertelendi.

METİN DİYE BİLİNİYORDU

Tutuklu yargılanan sanık M.B.T.' nin tanıkları dinlendi. Tanıklardan ilki M.A.E. ile uzaktan bağlantı kuruldu. Tanık ilk vermiş olduğu ifadenin tam aksini söyledi. M.A.E.," İlk ifadem de yanlış yönlendirmeden dolayı öyle ifade verdim. Ben bu adamı tanımam. Polis beni yanlış yönlendirdi bu sebepten dolayı verdiğim ifadeyi reddediyorum. Ben ismini Metin olarak biliyordum" dedi. İkinci tanık A.M. ise verdiği ifade de ;" Siirt'te polis memuru olarak çalışırken başka bir örgüt üyesi bizi tanıştırdı. Kendisi ile 6 ay görüştük. Bize sohbet konularını çalışmaları anlatıyordu. Ben de kendisini Metin diye tanıyordum ve diğer tanığı da tanıyorum kendisi sanığı tanıyor" şeklinde konuştu. Sanığın tutukluluk kararı devam ederken duruşma 9 Temmuz tarihine ertelendi.

"TEHLİKELİ HAREKETLERİM OLABİLİYOR"

Görevi Kötüye Kullanma suçundan yargılanan tutuksuz sanık U.Ö. ve V.Y.' nin duruşması 9 Temmuz'a ertelenirken Yağma suçundan yargılanan tutuksuz sanıklar V.Ö. ve M.K.'nin beraatine karar verildi. Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs suçundan yargılanan sanık F.E.'nin savunması dinlendi. F.E.," Sigortalı bir işte çalışamıyorum ve panik atağım tuttuğu zamanlar da tehlikeli hareketlerim olabiliyor" dedi. Duruşma 12 Ekim'e ertelenirken Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı' na duruşma için davetiye gönderildi.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FETÖ, davaları, devam, ediyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı