301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 11:16 Bu haber 52 kez okundu
 
Fatih Anadolu Lisesi’nin Erasmus+ Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Fatih Anadolu Lisesi 2019 teklif çağrısı döneminde kabul görmüş olan “CAUTION” Rise of The ECO-Warriors” adlı ERASMUS+ KA2 projesi’nin çalışmalarına başladı.
Yaşam Haberi


Projenin amacı sınır ötesi alanda işbirliği girişimleri yoluyla her geçen gün azalan doğal zenginliklerimizin insanlık için ne kadar önemli olduğunu öğrencilere kavratmak.Doğal kaynakların korunması, sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak ve gençlerin işbirliği ile çevre konularına katılmalarını sağlamak ve uygun araçlar geliştirmektir.

 

2 yıl sürecek olan proje süresince projenin ortak ülkeleri  olan Bulgaristan, Polonya, Portekiz, İspanya ve Litvanya’dan toplam 60 öğretmen ve 120 öğrenci  projenin faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere eğitim-öğretim etkinliklerine katılarak ülke ziyaretlerinde bulunacaklardır.Proje sonunda ;teknoloji, iklim , çevre, enerji ve doğal kaynakları iyi tanıyıp, analiz edebilen,  yaşadığı okulda ve çevrede insanların yaptığı olumsuz faaliyetlerin çevreyi nasıl etkilediğinin gözlemleyen , çevreye verilen zararların kendisine döneceğini bilen ve bu bilinçle üzerine düşen sorumlulukları yerine getiren bireyler yetiştirilmesi hedeflenmiştir.

Büyük bir başarıya imza atıldı

Fatih Anadolu 2015 teklif çağrısından bu yana bir çok KA101, KA229 ve KA105  Erasmus+ projelerinde gerek koordinatör gerekse katılımcı okul olarak yer almıştır.Fatih Anadolu Lisesi Okul Müdürü Murat KUYUCU; ulusötesi işbirliği kapsamında yapılan bu projeler ile öğrencilerin hayatlarının değiştiğini ve dünyaya bakışlarının ise farklılaştığını ifade etti. Bu yıl çalışmalarına yeni başladıkları “CAUTION” Rise of the ECO-Warriors” adlı çevre ve doğaya saygılı bireyler yetiştirilmesi hedeflenen bu proje ile yine Erasmus+ alanında büyük bir başarıya imza attıklarını, proje çalışmalarında yer alacak öğretmenleri ve öğrencileri ile Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçladıklarını belirtti. HAMZA YILMAZ ÖZEL

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Fatih, Anadolu, Lisesi’nin, Erasmus+, Çalışmaları, Hızla, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
- 19°
Cuma
- 16°
Cumartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 28.05.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:30
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:21
Yatsı
21:59
Arşiv Arama
Haber Yazılımı