Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 09:18 Bu haber 853 kez okundu
 
“Evde kendimizi korurken dışarıyı da düşünmek zorundayız”
Afyonkarahisar Bolvadin İlçesi’nde yaşayan ve aynı zamanda öğretmenlik yapan Afşin Yıldırım ve eşi Şerife Yıldırım Koronavirüs salgını dolayısıyla evlerinde maske üretmeye başladılar. Yıldırım çifti sosyal sorumluluk olarak fayda sağlamak amacıyla başladıkları bu proje de; Evde kendimizi korurken dışarıyı da düşünmek zorundayız” ifadelerine yer verdi.
Yaşam Haberi


Yıldırım ailesi ürettikleri çok kullanımlı maskeleri herhangi bir ücrete tabi tutmadan ücretsiz bir şeklide sosyal sorumluluk projesi hastanelere, acil servislere ve çeşitli kurumlara kurumlara dağıtıyor.

Afşin Yıldırım açıklamasında;” 1977 Bolvadin doğumluyum. İlk ve ortaokulu Bolvadin’de lise Afyon Lisesi’nde tamamladım. Lisans Anadolu Üniversitesi – Sosyoloji, Yüksek Lisans Süleyman Demirel Üniversitesi Genel Sosyoloji ABD. Tamamladım. 2001 Yılında eşim Şerife Yıldırımla evlendim. 19 yıllık evliyim. İdikut, İstemihan ve Baybars isminde 3 oğlum var. 1998 Yılında öğretmenliğe başladım. 22 senelik öğretmenim. Halen eşim ve ben Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi Sosyal Bilimler Lisesi'nde görev yapmaktayız. Ben bir öğretmenin oğluyum. Babam Selamet Yıldırım uzun yıllar Afyon Lisesi’nde idarecilik yaptı. Kamu Sen İl Başkanlığı yaptı. Biz aile olarak toplumsal problemlerin hep içinde olageldik. Babam bana öğretmenliğe başladığım gün şunu söyledi: “İyi öğretmen dersini, daha iyi öğretmen dersini ve okulunu, daha iyi öğretmen ise dersini, okulunu ve toplumsal çevrede olup biteni iyi bilir.” demişti. Ben hayatım boyunca babamın bu nasihatını tuttuğuma inanıyorum. 2007 yılında Öğretmen Liseleri Genel Müdürlüğü Gebze de TEV okullarında Proje Hazırlama Eğitimi aldık. O günden bu güne nerede problem ve proje varsa ben orada olmaya gayret gösterdim” şeklinde konuşarak kendisi ve ailesi hakkında bilgi verdi.

“BELEDİYELERE VE ÇEŞİTLİ KURUMLARA TESLİM ETTİK”

Koronavirüs salgını dolayısıyla faydalı bir şeyler yapılması gerektiğini söyleyen Yıldırım;” Bu olayda yani Covit-19 Pandemisi gündeme gelince yabancı basından maske, dezenfektan sıkıntısının olduğunu ve sağlık çalışanlarının stokçular yüzünden maske ve dezenfektan bulamadıklarını okumuştum. Ülkemizde de eğitime ara verilince aynı sıkıntıların gündeme geldiğini görünce kayıtsız kalamadım ve eşimle beraber maskeleri dikme kararını aldık. Korona virüs tedbirleri kapsamında okullara ara verilmesiyle evimizin çatı katında sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla maske imalatına başladık.  Maskenin nasıl dikilmesi gerektiği konusunda bilgileri aldıktan sonra kumaşları tedarik ettik. Kalıpları oluşturup maskeleri imal ettik. Hijyen konusunda ürettiğimiz maskeler çok kullanımlı oldukları için 70 derecede yıkanıp, 90 derecede buharlı ütüyle ütülenmektedir.  Ürettiğimiz maskeleri Tıp fakültesine, hastanelere, acil servislere ve çeşitli kurumlara teslim ettik ve halen etmekteyiz. Ürettiğimiz maskeler sembolik değere sahiptir. Önemli olan bu günlerde bir öğretmen olarak halkıma vermek istediğim birlik beraberlik mesajı yerini buldu ve hatta ulusal platformlarda yerini aldı. Türk halkına bu davranışımız için verdiği destek için çok teşekkür ediyorum. Türk Milleti her şeyin en iyisine layıktır. Bu çalışmalar sırasında bize desteğini esirgemeyen ve sürekli yardımcı olan Afyonkarahisar Barosu Avukatı Enes Şapçı beye, Bolvadin Ticaret Odası Başkanı Uğur Fidan’a, Hidayet Tosuner beye ve Bolvadin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz İbrahim Badak beye özellikle teşekkür ederim” şeklinde konuştu. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

           

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Evde, kendimizi, korurken, dışarıyı, da, düşünmek, zorundayız”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
17° - 33°
Cuma
18° - 35°
Cumartesi
19° - 35°
Afyon

Güncelleme: 06.08.2020
İmsak
04:21
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:58
Akşam
20:11
Yatsı
21:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı