Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:57 Bu haber 168 kez okundu
 
Engel tanımadılar
Afyonkarahisar Afyonkarahisar Kadayıfçıoğlu İlkokulu'nda oluşturulan özel sınıfta eğitim gören görme engelli öğrenciler için Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) tarafından kil çalışması yaptırıldı. Programa ayrıca AFSAYAD üyelerinden Nalan karcı, Aslıhan Alaca Yeksin Helvacıoğlu’da eşlik etti.
Gündem Haberi


r

 

 Kadayıfçıoğlu İlkokulu Özel Eğitim gören öğrenciler için Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği (AFSAYAD) tarafından bir proje gerçekleştirildi. Proje kapsamında sınıfta bulunan 6 öğrenci ile birlikte kil çalışması yapıldı. Proje hakkında bilgi veren Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Başak Nakilcioğlu;  “Sınıf öğretmenimizin rehberliğinde görme engelli tüm çocuklarımız ile beraber kil çalışması yapıyoruz. Bizim açımızdan da güzel bir etkisi olduğunu düşünüyorum, malzeme zaten ıslak ve çocuklarımız istediklerini yapabilirler. Zaten seviyeleri de iyi olduğu için geometrik formlar ile istedikleri çalışmaları gerçekleştirebiliyorlar, bu yüzden hem kolay şekil verilmesi açısından hem de onların hayal güçlerini canlandırması açısından böyle bir çalışmayı tercih ettik. Biz yeni kurulmuş bir dernek olmamıza rağmen tüm projelerimiz okul çocukları ile ilgili oldu. İnşallah elimizden geldiğinde bu tür etkinleri devam ettireceğiz” dedi. 

Etkinlikler çocuklarımız için önemli

Sınıf öğretmeni Özge Nilüfer Tunçkol ise bu tür etkinliklerin çocuklar açısından önemli olduğunu belirerek sözlerine söyle devam etti. Biz Kadaifçioğlu İlkokulu görme engelliler sınıfı olarak çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar bizim çocuklarımız için çok önemli. Burası eğitim olarak beşinci yılını veriyor. Altı tane görme engelli öğrencimiz var. İlkokul bünyesindeyiz birinci sınıftan itibaren dördüncü sınıfa kadar tüm öğrenciler birleştirilmiş sınıf olarak eğitimlerine devam edip mezun oluyorlar” dedi. Haberi 4. Sayfada

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Engel, tanımadılar,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı