Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 09:54 Bu haber 162 kez okundu
 
“Eğitimin en önemli alanı rekabet”
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İl merkezi ve ilçeleri de kapsayan ortaokul düzeyindeki “Bilgi Günleri” il finali Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı.
Eğitim Haberi


 

 

 

Kamil Miras Konferans salonunda düzenlenen final yarışmasına Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, il merkezi, ilçeler ve köylerden gelen öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Yarışma öncesi konuşma yapan ve eğitimde rekabetin önemli olduğuna değinen Vali Tutulmaz; “Gerçekten güzel bir programda siz değerli öğrenciler ve öğretmenlerimizle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Eğitimin en önemli alanlarından birisi de rekabettir. Rekabet olmadan başarıya giden yol ve elde edilen sonuç çokta istediğimiz şekilde olmaz. Rekabet muhakkak olması lazım. Eğer ‘sınıfta ben daha yüksek alacağım’ anlayışı yoksa orada eğitimin bir ayağı eksik demektir. Bu rekabeti sağlayan da bu ve bunun gibi yarışmalardır. Ayrıca bu yarışmanın bir özelliğini de belirtmek istiyorum. Burada çok güzel tezahüratlara şahit oldum. Bu güzel tezahüratların yapılmasının sebebi aidiyet duygusudur. Yani kendinizi bir kuruma, bir okula bağlılık hme konusudur.  Buda güzel bir haslettir. Bundan dolayı da sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Eğitimde Kaliteyi Yaygınlaştırabilmişiz

Finale kalan öğrencileri tebrik eden Vali Mustafa Tutulmaz: “Özelliklede il finaline kalan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çünkü bu öğrencilerimiz seçildiler ve buralara kadar geldiler. Bu nedenle onlar bizim gönlümüzde şampiyondur. Öğrencilerimiz her türlü övgüyü hak ediyor. İl finaline kalan okulların bulunduğu konuma baktığımızda il merkezinden bir tane ortaokulumuz, farklı ilçelerimizden gelen arkadaşlarımız ve hatta köy okulumuzdan gelen çocuklarımızda var. Bu tablo sevindirici bir durumdur. Demek ki eğitimde kaliteyi yaygınlaştırabilmişiz. Emeği geçen öğretmenlerimize, Milli Eğitim teşkilatına teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikleri artırmamız lazım ki eğitimde, ilimizin konumunu daha üst sıralara çıkaralım. Çünkü geçen yıl güzel bir basamak atladık. Buda ilimiz için büyük bir kazanım oldu. İnşallah başarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz. Bilgi yarışmalarının da bunun bir vesilesi olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başaranın hepimizin olmasını diliyor, sağlıklı ve iyi günler diliyorum” diye konuştu.

Beş ilçe grup birincisi ile merkez ilçe birincisinin oluşturduğu 6 okulumuzun katıldığı İl finalinde öğrenciler kıyasıya yarıştılar. Öğrencilerin medeni cesaretlerini göstermeleri ve var olan bilgilerini güncellemeleri için gerekli ortamı oluşturan “Bilgi Günleri” il finali Sandıklı Cumhuriyet Ortaokulunun galibiyetiyle sona erdi.

Ezberi Unutup Beynimizi Fonksiyonel Kullanmalıyız

Yarışma sonunda ödül töreni sırasında konuşan Vali Tutulmaz; “Yarışma boyunca hepimiz heyecanlandık. Öncelikle yarışma sorularını hazırlayan eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Çünkü ezbere dayalı sorular sormamışlar. Bundan sonrada ezbere dayalı bir sistem olmayacak. Artık ezberci zihniyetten çıkarıp beynimizi daha fonksiyonel bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Bunu da daha çok kitap okumakla yapacağız. Ben eminim ki yarışmada başarılı olan öğrencilerimiz daha çok kitap okumuşlardır. Bu yıl ikincisini açtığımız kitap fuarımız 21 Nisan tarihine kadar açık olacak. Hepinizin o kitap fuarına uğramanızı istiyorum. Kendinizi geliştirmeniz içinde bol bol kitap okumanız gerektiğini bilmenizi istiyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Eğitimin, en, önemli, alanı, rekabet”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı