301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 11:49 Bu haber 88 kez okundu
 
Egeliler Ankara’da bir araya geldi
Egem Platformu tarafından 12’ncisini düzenlenen “Egeliler, Birlik ve Beraberlik” kokteyli Ankara’da gerçekleşti.
Yaşam Haberi


Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanısıra birçok yeni ve eski milletvekilinin katıldığı kokteylde Egem Platformu Dönem Başkanı Halil Apaydın Egem Platformu’nun çalışmalarını anlattı.

 

Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti çağdaş ülkelerle yarışır duruma getirmenin sorumluluğu ile çalıştıklarını belirten Apaydın “Bilindiği üzere 10 Kasım da Mustafa Kemal Atatürk’ü andık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak ve çağdaş ülkelerle yarışır duruma getirmek sorumluluğu içinde çalıştığımızı ve çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Yine yakın zamanda aramızdan ayrılan ve platformumuzun etkinliklerine katılmış ve destek olmuş Denizli Milletvekilimiz Merhum Kazım Arslan’ı saygıyla anıyorum. Bilindiği üzere Egem Platformu Ege Bölgesi’ni oluşturan Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinin Ankara’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerinin bir araya gelmesi ile 2005 yılında kurulmuştur” dedi.

“Amacımız Egemize ve Türkiye’mize hizmet etmektir”

Amaçlarını Ege’ye ve Türkiye’ye hizmet etmek olarak açıklayan başkan Apaydın “Platformumuzun amacı Ege Bölgesi’ni oluşturan illerimiz arasında iş birliği, güç birliği ve dayanışmayı sağlayarak birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde Egemize ve Türkiyemize hizmet etmektir.Platformumuz, kuruluşundan itibaren geçen 14 yıllık süre içinde kuruluş amaçlarımıza uygun olarak pek çok etkinlik gerçekleştirerek bölgemizin her yönüyle tanıtımına, Egeliler arasındaki birlik ve beraberliğin artmasına, hemşerilerimiz arasında “EGELİYİM” kavramının oluşmasına katkı sağladığı gibi Egelilerin Ankara’da büyük bir güç olduğunu da göstermiştir.Bu amaçlar doğrultusunda platformumuz Ankara’da Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, Plastik Sanatlar Sergisi gibi pek çok etkinlik gerçekleştirmiştir.” dedi.

Etkinliklere 300 bin kişi katıldı

Ege Bölgesi’nin tanıtılmasını amaçlayan etkinliklere 300 bin kişinin katıldığını vurgulayan Apaydın “Platformumuzun önceki yıllarda Ankara’da 11 kez gerçekleştirdiği “Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri” ile bölgemizin tarihi, turizmi, kültürü, folkloru, yöresel yemekleri, sanayi ve ticaret potansiyeli ile, doğal kaynaklar ve el sanatları yönünden tanıtılmasına katkıda bulunulmuştur. Ege Bölgesinin her yönüyle tanıtılmasını amaçlayan bu etkinliklerde her yıl yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etmiş ve etkinlikler büyük ilgi uyandırmıştır.Platformumuzca düzenlenen Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinin 12’ncisini, 28 Kasım 1 Aralık 2019 tarihleri arasında ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 4 gün sürecek olan 12’nci Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinde hemşerilerimizi görmek bizlere moral ve güç verecektir.” dedi.

Ege Bölgesi’ni güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz

Ankara’da 200 binin üzerinde Egeli’nin yaşadığını söyleyen Apaydın Ege Bölgesi’ni Ankara’da güçlü bir şekilde temsil edeceklerini vurgulayarak “Egem Platformu olarak bizler, Ege Bölgesini oluşturan iller ile Ankara arasında bir köprü vazifesini yerine getirmeye, hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımaya, bölgemiz insanının yanında olmaya, bölgemizin gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamaya çalışacağız. Ankara’da Egemizi güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.

Ege Bölgesi yer altı ve yer üstü kaynaklarının yanısıra yetişmiş insan potansiyeli açısından Türkiyemiz için önemli bir bölgedir.  Ege insanı milli mücadele de vardır, cumhuriyetimizin kuruluşunda vardır, devlet yönetiminde vardır. Ege insanı cumhuriyetimizin çimentosudur. Bu nedenle cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, yaşatmak, birlik ve beraberlik anlayışı içinde ülkemizi daha ileriye taşımak, milli mücadele de tüm zorlukları yaşamış her Egelinin görevi ve sorumluluğudur.

“Atatürk’ün gösterdiği hedeften hiç şaşmadık”

Egem Platformu, Atatürk’ün gösterdiği hedeften hiç şaşmamıştır. Cumhuriyetimizin bekası ve ülkemizin geleceği için elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir. Bu sorumluluk bilinci içerisinde hiç kuşkunuz olmasın bundan sonra da çekinmeyecektir.200 binin üzerinde Egelinin yaşadığı Ankara’da bölgemizin yetişmiş insan potansiyeline güveniyoruz. Egem Platformu olarak Egeli siyasilerden talebimiz kurum ve kuruluşların yönetiminde görev alan  Egeli hemşerilerimizin sayısının artması ve etkin görevlerde bulunmasıdır. Bu durum iş dünyası içinde geçerlidir. Çünkü Egemizin insanı yeterli bilgi ve donanıma sahiptir. Son olarak cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu ülke için can vermiş bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Gazilerimize de sağlıklı ömürler diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Hamza Yılmaz

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Egeliler, Ankara’da, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 27.05.2020
Bugün
- 16°
Perşembe
- 17°
Cuma
- 17°
Afyon

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:30
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:20
Yatsı
21:58
Arşiv Arama
Haber Yazılımı