Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 12:04 Bu haber 169 kez okundu
 
Dünya, Afyon'u merak ediyor
Turizm sektörünün en önemli fuarlarından olan Travel Turkey İzmir Fuarı 13'üncü kez kapılarını açtı. Fuarda Afyonkarahisar, Visit Afyon ve Frigya stantları ile temsil ediliyor. Fuarın ilk gününde her iki stant Brezilya, Arjantin, Çin başta olmak üzere pek çok ülkeden gelen turizmcileri ağırladı.
Yaşam Haberi


Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen turizm sektörünü buluşturan Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını açtı. 7 Aralık'a kadar devam edecek olan fuarda Afyonkarahisar, Visit Afyon ve Frigya stantları ile temsil ediliyor. Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Ofisi Koordinasyonu'nda bulunan her iki stant fuarın ilk günün çok sayıda yerli ve yabancı turizmciyi ağırladı.

Fuarda 45 ülkeden 200'e yakın stant buluyor. Afyonkarahisar'ın tarihi, kültürü ve mutfağı ile merak eden özellikle Brezilya, Arjantin, Çin, Japonya gibi ülkelerden gelen turizmciler stantlara gelerek Afyonkarahisar'ı tanımaya çalıştı.

BAĞLIKAYA: AFYON'UN TURİZMDEN ALDIĞI PASTA BÜYÜYECEK

 Afyonkarahisar Stantlarına gelen isimlerden biri de Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya oldu. TÜRSAB'ın Afyonkarahisar Alan Temsilcisi Bilal Şenel ile standa gelen Bağlıkaya, Afyonkarahisar'ın turizme kanzandırılması noktasında ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını söyledi. Bağlıkaya burada yaptığı açıklamada: "Frigya Vadileri, gastronomi turizmi ve kaplıca turizmleri noktasında Afyonkarahisar'ın turizmden aldığı pastayı artırmak için çalışmalarımız artarak devam edecek" dedi

ALTERNATİF TURİZM'DE FRİGYA ÖN PLANA ÇIKTI

Fuarda bu sene Alternatif Turizm ön planda tutuldu. Bu kapsamda "Destinasyonlarda Doğa ve Macera Sporları" başlığı altında Limit Sensin Koordinatörü Ali Cem Aktaş tarafından fuarda bir sunum yapıldı. Aktaş, sunumunda Frigya Vadileri'nde koşu, bisiklet ve macera yarışlarının alternatif turizme sunduğu katkı üzerinde durdu. Frigyada gerçekleştirilen faaliyetlerden söz eden Aktaş: "Biz Frig Ulta'ya başladığımızda 49 koşucu ile başladık. Bu sene 6'ıncı yılımız ve 1200 koşucuya ulaştık.  İlgi her geçen gün artıyor. Frigya'ya gelin ve burayı mutlaka keşfedin" dedi.  Sunum sonrasında Afyonkarahisar'ın tanıtım filmi izlendi.

VİSİT AFYON ÇOK DEĞERLİ

Tanıtım ve Pazarlamada Dijital Çağ konusu üzerine bir sunum yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan, İrfan Önal sunumunda Afyonkarahisar ve Frigya eksenindeki destinasyondan söz etti. Bu bölgenin tanıtılması noktasında hazırlanmış olan  Visit Afyon mobil uygulamasından da söz eden Önal, uygulamanın çok değerli olduğunu tanıtım noktasında atılmış örnek adımlardan bir tanesi  olduğunu kaydetti. Fuarın ilk günü çeşitli sunu ve etkinliklerle devam etti. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Dünya,, Afyon'u, merak, ediyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı