Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 10:51 Bu haber 204 kez okundu
 
"Dünya 5'ten, Türkiye "1"den büyüktür"
ABD Senatörü Rob Menendez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ABD Senatosu'nun “Ermeni soykırımı” tasarısını resmen kabul ettiğini duyurması üzerine bir açıklama yapan Genel Başkan Uysal,“Alınan bu kararın Türk-Amerikan ilişkilerinde bir kırılmaya sebep olacağı ortadadır” dedi.
Haberi


Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, şunları kaydetti:

“MUHAKKAK Kİ BU KARARIN MALİYETİNİ DE ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE FATURA EDECEKTİR”

“ABD Senatosu'nda 1915 Tehciri hakkında alınan karar hukuksuz ve tarihi gerçeklerle bağdaşmayan, kabulü ve mazur görülmesi mümkün olmayan siyasi bir karardır. Alınan bu kararın Türk-Amerikan ilişkilerinde bir kırılmaya sebep olacağı ortadadır. Türk ekonomisini "operasyonlara açık" hale getiren basiretsizlikler silsilesi, muhakkak ki bu kararın maliyetini de ülkemize, milletimize fatura edecektir. Bunun asıl sebebi kendi kaderleri ile ülkemizin kaderini bir hale getirmek isteyen bir bencil ve çıkarcı anlayıştır.

“DIŞ POLİTİKADA EKSEN KAYMASI YAŞANIYOR”

Dış politikada ilkelerden ikili ilişkilere bir "eksen kayması" yaşayan iktidarın bu kararlardan ders çıkarması, ülkemiz için "demoklesin kılıcı" haline gelen bu gibi kararlardan etkilenmeyecek bir siyasi ve ekonomik vaziyet alması gerekmektedir.

“BU DEVLET İSE 17 YILLIK POLİTİKALARLA DEĞERLENDİRİLEMEZ”

Bizler Demokrat Parti olarak alınan bu kararı kınıyor, hem ülkemize hem de dünyaya hatırlatıyoruz; Dünya 5'ten, Türkiye "1"den büyüktür. Türkiye ile kurulacak ilişkilerde bilinmesi ve değerlendirilmesi gereken de budur! Türk Milleti büyük bir millettir. Bu devlet ise 17 yıllık politikalarla değil, binlerce yıllık kadim bir anlayışla değerlendirilmelidir ”ifadelerini kullandı.HİSAR

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Dünya, 5'ten,, Türkiye, "1"den, büyüktür",
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
17° - 33°
Cuma
18° - 35°
Cumartesi
19° - 35°
Afyon

Güncelleme: 06.08.2020
İmsak
04:21
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:58
Akşam
20:11
Yatsı
21:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı