Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 11:11 Bu haber 53 kez okundu
 
"Depremzede köylü, icralık olma tehdidiyle karşı karşıya"
CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Denizli’nin Bozkurt İlçesi'nde yaşanan deprem sonrası zarar gören Kızılören Köyü'nde hayvancılıkla uğraşan köylülerin icralık olma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, köy halkının AKP'li Milletvekilinin kendilerine deprem sonrası "Tarım Kredi Kooperatifi"ne olan borçlarının erteleneceğini söylemesine rağmen sözünü tutmadığını ifade ettiklerini dile getirdi.
Yaşam Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, CHP Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, CHP Dazkırı İlçe Başkanı Önder Şenyurt ve CHP önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Av. Yusuf Onur Seçme ile birlikte Dazkırı İlçesi'ne bağlı Kızılören Köyü'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

906 KİŞİ İCRA TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYA...

Denizli’nin Bozkurt İlçesi'nde 8 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen depremden zarar gören Kızılören Köyü'nü tekrar ziyaret eden Milletvekili Köksal, vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları birinci ağızdan dinledi. Depremden zarar gören evlerde vatandaşlarla birlikte incelemelerde bulunan Köksal, "Köyde 906 kişi Tarım Kredi Kooperatifine olan borcu yüzünden icralık olma tehdidiyle karşı karşıya. Aylık faiz yüzde 36.5, AKP Milletvekilinin deprem sonrası Tarım Krediye olan borcunuz ertelenecek sözü de tutulmamış. Şimdi buradan soruyorum milletin anasına küfreden müteahhidin vergi borcunu bir gecede silenler depremden dolayı Tarım Kredi borcunu ödeyemeyen Kızılörenlilerin borcunun affına neden sessiz ve kayıtsız kalıyorlar? Size Kızılören Köyü’nü unutturmayacağım." dedi.

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ VERİLEN SÖZLER YİNE HAVADA KALMIŞ

Kızılören Köyü'ndeki halkın hayvancılıkla geçimini sağladığının önemle altını çizen Köksal, "Depremin yaşanmasının ardından hem bölgeyi hem de Kızılören köyümüzü hemen ziyaret etmiştim. Tekrar son durumu bizzat görmek için yaptığım ziyarette vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları bizzat gördüm. Kızılören Köyü'nde toplam 300 hane bulunuyor. Deprem sonrası 100 kadar ev hasar gördü. Ahırlarda depremde hasar gördü. Hayvancılıkla uğraşan köylümüz zor durumda. Her zaman olduğu gibi verilen sözler havada kalmış. Ben Afyonkarahisar Milletvekili olarak buradaki mağduriyetin giderilmesi için konunun sonuna kadar takipçisi olacağım." ifadelerini kullandı.   HİSAR

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: "Depremzede, köylü,, icralık, olma, tehdidiyle, karşı, karşıya",
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 03.06.2020
Bugün
- 19°
Perşembe
- 20°
Cuma
10° - 24°
Afyon

Güncelleme: 03.06.2020
İmsak
03:39
Sabah
05:27
Öğle
13:01
İkindi
16:55
Akşam
20:25
Yatsı
22:05
Arşiv Arama
Haber Yazılımı