Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 11:23 Bu haber 258 kez okundu
 
“Dağıtım bedeli sayaç okuma bedeli değildir”
Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanı Fatih Dönmez, elektrik faturalarındaki dağıtım bedeli konusuna değinerek kamuoyunda sanıldığının aksine dağıtım bedelinin sayaç okuma bedeli olmadığını kaydetti. Bakan Dönmez, “Ayrıca sayaç okuma bedeli adı altında herhangi bir ücret alınmadığını dile getirdi.
Gündem Haberi


 

 

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 12. Sektör Toplantısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Enerji Komisyon Başkanı Mustafa Elitaş ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımı ile Afyonkarahisar’da yapıldı.

Elektrik faturalarındaki dağıtım bedeli hususuna değinen Bakan dönmez, dağıtım bedelinin sayaç okuma bedeli olmadığını ve kamuoyunda bunun yanlış bilindiğini ifade etti. Dönmez, “Önemli bir parantez de faturadaki dağıtım bedelinin karşılığı sonuçlarına açmak istiyorum. Araştırma sonuçlarımıza göre vatandaşlarımızın yüzde 42’si dağıtım bedelini halen elektrik faturasının dağıtılması, yüzde 38’i ise sayaçların okunması bedeli olarak biliyor. Bu konuya daha fazla eğilmemiz ve vatandaşlarımızı bu konuda doğru bilgilendirmemiz çok önemli. Bu toplantı vesilesiyle kamuoyunda yanlış anlaşılan ‘dağıtım bedeli’ hususunu bir kere daha açıklamak istiyorum. En sonda söylenecek şeyi en başta söyleyeyim ki her şey daha açık anlaşılsın. Kamuoyunda sanıldığının aksine dağıtım bedeli sayaç okuma bedeli değildir. Ayrıca sayaç okuma bedeli adı altında herhangi bir ücret alınmamaktadır” dedi. Haberi 2. Sayfada

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Dağıtım, bedeli, sayaç, okuma, bedeli, değildir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı