301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 10:10 Bu haber 88 kez okundu
 
“Çözüm siyanür satışını yasaklamak değil, ekonomiyi düzeltmektir”
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar; “En büyük etken geçim sıkıntısı. Engelleyici tedbir siyanür satışını yasaklamak değil, intihara sürükleyen sebepleri ortadan kaldırmaktır” dedi.
Yaşam Haberi


Akpınar; “İntihar etmeyi düşünen bir insan, siyanür olmasa da bir başka şekilde intihar edebilir” ifadelerini kullandı.

 Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar ilk olarak yaşanan intihar olaylarına değindi. Akpınlar; “Geçtiğimiz haftalarda hepimizi üzen toplu intihar vakaları yaşanmıştı. Bu intiharlar siyanür kullanılarak yapılmıştı. Bunun üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Yeni mevzuat değişikliğiyle, halkımıza piyasa ve internet ortamından siyanür bileşiklerini içeren maddelerin satışına yasak getiriyoruz." dedi. Karar resmi gazetede yayımlandı. Halkımıza zarar verebilecek etkenlerin önüne geçmek güzel bir şey. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ederiz. Ancak şunu da mutlaka sorgulamamız gerekir. Bu insanlar neden buna ihtiyaç duyuyor? Maalesef ki burada en büyük etken geçim sıkıntısı. Hükümet asıl bu konu üzerinde kafa yormalı. Asıl engelleyici tedbir siyanür satışını yasaklamak değil, intihara sürükleyen sebepleri ortadan kaldırmaktır. İntihar etmeyi düşünen bir insan, siyanür olmasa da bir başka şekilde intihar edebilir. Nitekim gene hepimizi üzen bir haber Antalya’dan geldi. Hanımı pazara gidelim diyor, eşi banyoya girip iple kendini asıyor ve cebinden sadece 1,5 lira çıkıyor. Şimdi ip satışına da mı engelleme getireceksiniz? Yapılması gereken kaynakları lüks ve israfa değil, vatandaşın sorunlarını gidermeye kullanmamızdır.  Siyanür deyince bir de altın çıkarmak için siyanür kullanılmasının doğaya zarar verdiğini, hatta yeraltı sularına karışarak içme suları zehirleyebileceğini daha önce yaptığımız basın açıklaması ile sizlere iletmiştik. Şimdi ne kadar tehlikeli olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. İktidarın bu konuda da acilen adım atması ve gerekli tedbirleri alarak, doğaya daha az zarar veren bir şekilde altınlarımızın çıkartılması sağlanmalıdır” diyerek sözlerini sürdürdü.

“MADEN DEYİNCE AKLIMIZA FACİALAR GELİYOR”

Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar;  “Maden konusuna değinmişken önümüzdeki Çarşamba yani 4 Aralık dünya madencilik günü. Madencilik günü deyince de maalesef ilk aklımıza gelen maden faciaları oluyor. 2014 Soma kömür madeni faciasında toplam 301 kişi hayatını kaybetmişti. 2014 Karaman-Ermenek maden faciasında derinlikte 18 maden emekçisinin su baskını sonucunda mahsur kalarak yaşamını yitirdi.2016 Siirt-Şirvan faciasında da  özel maden ocağında meydana gelen heyelan sonucu 10 işçi hayatını kaybetmişti. Hayatlarını kaybeden tüm madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Halen maden ocaklarında çalışan kardeşlerimize de kolaylıklar diliyoruz. Bu facialarda sorumluluğu olan herkesin adil bir şekilde yargılanıp, gereken cezayı almaları gerektiğinin de altını çizmek istiyoruz. Bir daha böyle faciaların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz” dedi.

“TAYTAK UYGUR TÜRKLERİNE ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINA İZİN VERMEDİ”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’a da seslenen Akpınar; “Çin’in Uygur Türklerine yaptığı zulümleri üzülerek izlemekteyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun zalimin karşısında, mazlumun yanındayız. Mazlumun dilini, dinini, rengini ve ırkını sormadan ona yardımcı olmak inancımızın gereğidir. Bu sebeple Uygur Türklerine yapılan bu zulümleri de kınıyor, derhal durdurulması gerektiğini belirtiyoruz. Elbette bu konuda iktidara büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Ancak malesef iktidar sorunu çözüp, zulmü durdurmak yerine, adeta kardeşlerimizi terör gibi gösteren açıklamalarda bulunmaktadır. Geçen haftalarda MHP Afyonkarahisar Milletvekili sayın Taytak bir açıklamasında uygur Türklerinin yanında olduklarını açıklamış. Sayın Taytak’a sormak istiyoruz, TBMM’ne verilen Uygur Türklerine yapılan zulmü araştırmak için komisyon kurulsun teklifine  AK Partinin ret, Milliyetçi Hareket Partisi çekimser oy kullanarak, teklifin ret edildiğini biliyor musunuz? Bu oylamada siz evet mi dediniz? O zaman yanlış yaptığınızı düşünüyorsanız bir teklifte de siz bulunun. Bu zulmün önüne geçmek istiyorsanız gereğini yapın. Basın açıklamalarıyla birilerine hoş görünmeyi bırakın, icraat yapın. Aksi takdirde söyledikleriniz sadece birilerini kandırmak olacaktır” ifadelerini kullandı.

“ANNE SİGORTALI İŞE, ÇOCUK KREŞE. PEKİ AİLE NEREYE?”

Akpınar; “Gene geçtiğimiz haftalarda dile getirdiğimiz projeler vardı. Çalışan annelere çocukları için kreş ve bakıcı desteği veren projeler. Şimdi bir SGK binasında bunu afişe etmişler. Diyorlar ki “Anne sigortalı işe, çocuk kreşe”.  Biz de diyoruz ki “aile nereye?”  Hem dindar nesil istiyoruz diyeceksiniz, hem güçlü aile istiyoruz diyeceksiniz, sevgi ve saygılı bireyler yetişsin istiyoruz diyeceksiniz arkasından anne ile çocuğu ayıracaksınız. İktidar ya yaptıklarının farkında değil ya da halkı kandırmak ve yaptıklarının üstünü örtmek için yalan söylüyor. Vatandaşlar olarak lütfen bu iktidarı uyaralım. Yanlış yaptığını söyleyelim. Yoksa yarın işler daha zor olacak”

“ÜLKEMİZİN GERÇEK GÜNDEMİ ADALET, İŞSİZLİK, EKONOMİ VE TERÖRDÜR”

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar  Malesef toplum olarak polemikleri biraz çok seviyoruz. Vatandaşların kısır tartışmalarla oyalanması beceriksiz iktidarların en sevdiği şey olsa gerek diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Günlerdir gündemde tutulan bir tartışma var. Neymiş “saraya giden CHP’li kim?”. Gitti mi, gitmedi mi? Allah aşkına gündemimiz bu mu olmalı. Ülkemizde adaletsizlik onlarca aileyi kasıp kavururken, ekonomik sıkıntılar çözümsüz hale geliyorken, içerde ve dışarda terör belası varken, dış politikada bu kadar sıkışmışken… biz bunları bırakıp konuştuğumuz şeye bakın. Tabi bunun böyle olması, en çok iktidara fayda sağlıyor. İktidarı sorgulamasınlar da tartışsın dursunlar. Cambaza bakarken yan kesiciler işini yürütsün. Ülkemizin gerçek gündemi adalet, , işsizlik ve ekonomidir. Buradan tüm siyasi partilere sesleniyoruz, gerçek gündemimize dönün.”

“EFSANE CUMA DİYEREK BİZİ TÜKETİM ÇILGINLIĞINA ÇEKMEK İSTİYORLAR”

Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Erhan Akpınar  son olarak Bir de “Kara Cuma” diye bir şey çıktı. Kapitalizmin dayatması olarak Türkiye'de de baş gösteren tüketim çılgınlığı maalesef toplumun her kesimini sarmaya başladı diyerek; “Tüketimi hızlandırmak, emeği sömürmek ve bunun içinde mal ve ürün satışı gerçekleştirmek için emperyalist güçlerin uygulamaya koyduğu uyduruk günlerden biri. Patronların kârlarını artırmak ve tüketimi özendirmek için kullandıkları Kara Cuma denilen, yılda bir kez gelen kapitalist bir oyundan başka bir şey değildir. Küresel çapta milyarlarca dolarlık ticaret hacmi sağlayan Kara Cuma, ismi nedeniyle de ülkemizde tepkilere neden oluyor. Aslında aydınlık bereket huzur günü olan cuma ismi kullanılarak neyin algısı yapılıyor. Kapitalizm bir taşla iki kuş vuruyor aslında. Hem tüketimi artırıyor, hem de zihinlere Cuma gününün kötü olduğunu işlemeye çalışıyor. Sonradan isminin 'Efsane Cuma' değiştirilmesi bize yumuşak gösterilmesinden başka bir şey değil. Karanlık zihniyetlerin bu uygulaması ismi değişse de yine aynı amaca hizmet edeceği için bu aldatmacaya dikkat edilmesi ve hatta boykot edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Hamza Yılmaz  

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Çözüm, siyanür, satışını, yasaklamak, değil,, ekonomiyi, düzeltmektir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 03.06.2020
Bugün
- 19°
Perşembe
- 20°
Cuma
10° - 24°
Afyon

Güncelleme: 03.06.2020
İmsak
03:39
Sabah
05:27
Öğle
13:01
İkindi
16:55
Akşam
20:25
Yatsı
22:05
Arşiv Arama
Haber Yazılımı