Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 10:15 Bu haber 117 kez okundu
 
Çevreci projesi ile ödül aldı
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilk kez bu yıl gerçekleştirilen Oda ve Borsa Proje Yarışması’nda çevreci projesi ile kategorisinde ilk 5’e girerek ödül aldı.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Oda ve Borsa Proje Yarışması’nda büyük başarı kazandı. “ATSO Hizmet Binasında Güneş Enerjisi Kullanımının Yaygınlaştırılması” başlığını taşıyan proje kapsamında ATSO’nun Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteği ile önce fizibilite projesi hazırladığı, ardından iki adet Güneş Enerjisi Santrali projesini uyguladığı belirtildi.

Güneş Enerjisi Santrali’nin Afyonkarahisar’daki diğer kurum ve kuruluşlara örnek olduğu hatırlatılan proje sunumunda, yenilenebilir enerji ve tasarruf üzerinde yoğunlaşıldığı kaydedildi; buradan hareketle ATSO hizmet binası için Yeşil Bina Sertifikası’na başvurulduğuna dikkat çekildi. ATSO’nun projesi, kendi kategorisinde Türkiye genelinde ilk 5’e girerek ödül kazandı.

10. KALKINMA PLANI’NA ATIF YAPILDI

ATSO tarafından TOBB’a iletilen proje dosyasında şu vurgular yer aldı:

“Projemiz ile enerji kullanımında yenilenebilir kaynakların kullanılması, çevreye olumsuz etkilerin azaltılması, enerji kullanımında çeşitlilik sağlanması, modern ve yenilikçi altyapıların tesis edilmesinin yanı sıra 10. Kalkınma Planı’nda yer alan ‘Sürdürülebilir Çevre’ hedefine Odamız özelinde ulaşılmasını sağlamak da projenin hedefleri arasındadır.”

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çevreci, projesi, ile, ödül, aldı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı