301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 11:07 Bu haber 92 kez okundu
 
Bütün esnafımıza kapımız açık
Afyon Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir, İsteyen her esnafın kredi alabileceğini ayrıca nakit kredisini 200 Milyar liraya çıkardıklarını belirtti.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan’ı Mahmut Emin Birliktir, Afyonkarahisar esnafı büyük bir esnaf, onlar sayesinde birinci sınıf kooperatifiz, “Esnafımızın büyümesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

 

Afyon Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir ilk olarak faizlerin düşmesi hakkında bilgi verdi. Başkan Birliktir; “İsteyen esnaf ve sanatkârımız gelip kredi alabilir. İşletme kredisini 200 Milyar liraya kadar çıkardılar. Yaklaşık yüzde 8 olan faiz oranını Cumhurbaşkanımızın esnaf buluşmasında %5’e düşürmüş idi. Esnaf ve Sanatkârımız bu şekilde kullanıyordu. Geçen yıl ki ekonomik sıkıntılar dışarıdan ve içeriden ekonomimize yapılan saldırılardan sonra %8’e tekrar çıkmış idi. Sayın Cumhurbaşkanımız Esnaf ve Sanatkârlarımızın sıkıntılarını bilen, kendisi esnaflıktan gelen birisi. 3 ay içerisinde tekrar bizi rahatlatacak adımlara imza attı. Antalya’daki bölge toplantımızda Sayın Abdülkadir Akgül’ün girişimleri ile Ticaret Bakanımız bu konuda görevlendirildi. Cumhurbaşkanımız,Ticaret Bakanımız geldiler o gün. 3 ay gibi %8 şeklinde süren faizi %6’ya 4 yıla düşen kredi süresini 5 yıla 3 aya düşen kredi limitini 1 ay, 3 ay ve 6 ay’a çıkardılar. Bizimde taleplerimiz bunlardı. Dolayısıyla Esnaf ve Sanatkârlarımıza yapılan destek ve yaklaşımlarından dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz” dedi.

“200 bin TL kredinin devamını verebiliyoruz”

Birliktir sözlerine şöyle devam etti; “Ayrıca kooperatifler daha önceden söylediğimiz gibi sınıflandırıldı. Bu sınıflandırmalar Türkiye genelinde 1. Sınıftan 7. Sınıfa kadar oldu. 21 ayrı kriter var. Kriterleri tutturmak şartı ile icrayı düşürdükleri para tasvir edemedikleri para kasasındaki bulunan bir miktar para ve kriterler var.  Bunları tutturan kooperatifler sayı kadar sınıflandırıyorlar. Dolayısı ile Afyonkarahisar Esnaf ve Kefalet Kooperatifi olarak kriterlerinin tamamını tutturuyoruz. 15 yıldır hep birinci sınıf kooperatif olarak devam ettik. Esnafa en yüksek limit olan 200 bin TL kredinin devamını verebiliyoruz. Tüm Türkiye’de böyle değil, esnafımız bunu iyi anlaması lazım. Eğer siz 3.cü sınıf Kooperatif iseniz 125 Bin TL verebiliyorsunuz, 4.cü sınıfa düşmüşseniz 100 Bin TL verebiliyorsunuz. Yani üst limiti asla kullandıramıyorsunuz. Afyonkarahisar esnafı büyük bir esnaf, onlar sayesinde birinci sınıf kooperatifiz. Esnafımızın büyümesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.” diyerek sözlerini tamamladı.

Gülşen Kumral Özel

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Bütün, esnafımıza, kapımız, açık,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
- 19°
Cuma
- 16°
Cumartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 28.05.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:30
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:21
Yatsı
21:59
Arşiv Arama
Haber Yazılımı