Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 11:37 Bu haber 130 kez okundu
 
BESYO İçin Hazırlıklar Başladı
ÖSS'den iyi bir sonuç alamayarak sadece 165 barajını aşan öğrenciler için beden eğitimi spor yüksekokullarına (BESYO) hazırlıklar başladı. Beden eğitimi spor yüksekokullarına her üniversite ayrı ayrı "Özel yetenek" sınavı ile öğrenci alıyor.
Spor Haberi


 Atletizm Antrenörü ve Beden Eğimi Öğretmeni Osman Demir, yapılacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Sınavı’na, Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) barajı aşan tüm öğrencilerin katılabileceğini belirtirken, özel yetenek sınavları için sıkı bir hazırlığın da olması gerektiğini vurguladı. Çeşitli üniversitelerin yüksekokul bölümlerinde, antrenörlük, beden eğitimi öğretmenliği ve spor yöneticiliği diye üç bölümde 4 yıl boyunca eğitim veriliyor. Mezunlar, branşlarına göre antrenörlük, beden eğitimi öğretmenliği ve sporla ilgili kamu ve özel kuruluşlarda yöneticilik veya öğretmenlik yapabiliyor.

ÖSS’de 165 Barajını Aşan Herkes Başvurabilir

Beden eğitimi ve spor yüksekokullarına ÖSS’de 165 baraj puanını alan tüm öğrenciler beden eğitimi ve spor yüksekokuluna (BESYO) başvurabiliyor. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Özel Yetenek sınavları hazırlık kursu öğretmenlerinden Osman Demir, “Bu yılki özel yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerin en büyük avantajları ÖSS baraj puanını aşan öğrenci sayısının önceki yıllara oranla az olması, diğer üniversite bölümlerinin kontenjanlarının arttırılması ve taban puanların düşürülmesidir. Bunun yanı sıra Beden Eğitimi Spor Yüksekokulları ve diğer Spor okullarının bazı bölümlerine alınacak öğrenci kontenjanlarının arttırılması Özel Yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler için büyük bir fırsattır” dedi. Düzenli programlı ve sıkı bir hazırlık neticesinde 165 ÖSS baraj puanını aşan herkes üniversiteli olma şansını yakalayabilir” dedi. Demir, BESYO için öğrenci alan üniversitelerin yapacağı uygulamalı sınavlarda başarıyı yakalamak içinse adeta zamanla yarışıldığını hatırlatırken, uygulamalı sınavda başarılı olabilmenin yolunun da vücudun sıkı bir şekilde spora hazırlanmasından geçtiğini kaydetti. Alaattin Yeşilçay

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BESYO, İçin, Hazırlıklar, Başladı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı