Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 11:06 Bu haber 126 kez okundu
 
ATSO’DA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU İLE İLGİLİ SEMİNER DÜZENLENDİ
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Eğitim Vakfı ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü işbirliğinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında seminer düzenlendi.
Yaşam Haberi


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Afyon Eğitim Vakfı ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü işbirliğinde, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu-Genel Veri Koruma Yönetmeliği Uyumluluk Sürecinin Uygulama Esasları Proje Yönetimine ve Proje Yöneticisine Etkileri semineri düzenlendi. Seminere ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Norm Eğitim Danışmanlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Remime Koçoğlu, Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü Onursal Başkanı Nedret Orbay, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol ve Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker ile çok sayıda dinleyici katıldı.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASINI ÖNEMSİYORUZ

Seminerin açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Kişisel verilerin korunması ile ilgili kanun, malumunuz olduğu üzere 2016 yılında yürürlüğe girdi. Ancak kanunun nasıl uygulanacağı, kimleri ve hangi başlıkları kapsayacağı hakkında kamuoyunun ayrıntılı bilgisi yoktu. Son dönemde atılan adımlarla, verilen eğitimlerle kamuoyunun bu konu hakkında farkındalığının artırılması sağlanıyor. 365 Oda ve Borsa’nın üst kuruluşu ve ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz de kişisel verilerin korunması hususunu önemsiyor. Biz de Oda olarak Kanun ile çizilen sınırlara dikkat ediyor; üyelerimizin konu hakkında daha çok bilgiye ulaşmasını sağlıyoruz” dedi.

ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK

Serteser, ATSO KOBİ Akademisi’nin birçok eğitime imza attığını belirterek “Bugün burada hem Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, hem de Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olarak bulunuyorum. Odamız, ATSO KOBİ Akademisi vasıtasıyla 2018 yılından bu yana pek çok eğitime imza attı. 2020’de de ATSO KOBİ Akademisi’nin eğitimleri devam edecek. Eğitim takvimimizin belirlenmesinde üyelerimizin de görüş ve önerilerine başvuruyor; anket formları ile talepleri değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

AFYON EĞİTİM VAKFI, ORTA BÜYÜKLÜKTE BİR VAKIF

Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:

“Afyon Eğitim Vakfımız da verdiği burslarla eğitime katkı sağlıyor. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 450 öğrenciye burs veren Vakfımız, bu eğitim-öğretim yılında burs verdiği öğrenci sayısını 535’e çıkardı. Afyon Eğitim Vakfı’nın daha çok öğrencimize destek vermesini, ülke çapında bir vakıf olmasını hedefliyoruz. Vakfımız, Türkiye’de orta ölçekli vakıflar arasına girmiş durumda. Amacımız, 1000’i aşkın öğrenciye burs vermek ve inşallah ileride bir Vakıf Üniversitesi kurmak olacak. Bugün bu semineri, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Eğitim Vakfı ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü ile birlikte düzenliyoruz. Enstitü’nün Onursal Başkanı, hemşehrimiz Sayın Nedret Orbay’a katkıları dolayısıyla teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: ATSO’DA, KİŞİSEL, VERİLERİN, KORUNMASI, KANUNU, İLE, İLGİLİ, SEMİNER, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı