Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 11:41 Bu haber 229 kez okundu
 
Amatör sporcu
Spor Haberi


 

Ülkemizde faaliyet gösteren sadece futbolda 4500'e yakın spor kulübümüz bünyesinde bulunan binlerce gencimiz var. Amatör Spor Kulüpleri, çocuk ve gençlerden oluşan son derece önemli, geniş, dinamik bir kitleye hitap ediyor.

 

Bir işi para kazanmak amacı ile değil, sadece zevk için yapan kimse olarak tanımlanır 'AMATÖR SPORCU'. Son dönemde bunun biraz dışına çıkılsa da, Amatör sporun varlığı çok önemli.

Çocuklarımıza ve gençlerimize spor yaptırmanın yanında, model olma, yol gösterme ve sosyal birey olarak kimlik kazandırmada okul ve aile gibi son derece önemli işlevleri de var. Bu anlamda bir spor kulübü bünyesinde spor yapma fırsatını bulan çocuklarımız, sağlıklı bir gelişim göstererek sosyalleşebilmekte ve en azından bir takım kötü alışkanlıklardan uzak kalmaktadır.

Ülkemizde son yıllarda büyük artış gösteren toplumsal suç oranlarındaki artışların temel nedeni ekonomik olmakla birlikte, daha çok çocuğumuza ve gencimize spor yapma fırsatı sağlayamamış olmamız da yatmaktadır. Ayrıca bugün sadece şikâyet ettiğimiz ve suçlularını bulmaya çalıştığımız "Sporda Şiddet"in artmasının bir nedeni de spor yapan değil, seyirci konumuna düşen gençlerimizin artmasıdır.

Bu nedenle Amatör Spor Kulüplerimizin yaşaması, yaşatılması, ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda, Amatör Spor Kulüplerimizi yapısal anlamda sağlam temeller üzerine oturtmalı, kulüplerimizi, çocuklarımız ve gençlerimizin okul ve ailesi dışında spor yaparak zamanını geçirebildiği toplumsal işlevi olan yerler olarak görüp, Devlet, özel sektör, yerel yönetimler katkısı ile desteklemeli ve kalkındırmalıyız. HAYATİ KANAT

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Amatör, sporcu,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı