301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:55 Bu haber 69 kez okundu
 
Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi hayırlı olsun
Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu 10.11.2019 Tarihli ve 1773 Sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi kurulduğunu belirterek. “Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Yaşam Haberi


Eroğlu; “AK Parti Hükümeti olarak son 17 yılda şehrimize muazzam yatırımlar gerçekleştirdik. 2003-2019 yılları arasında 24 milyar TL yatırım gerçekleştirerek ilimiz her alanda geliştirdik ve kalkındırdık” ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar’a son 17 yılda gerçekleştirilen 1 milyar TL yatırımla Sporun Merkezi haline getirdiklerini belirten Eroğlu; “ Şehrimize kazandırdığımız çok sayıda spor tesisi ile her branşta Afyonkarahisar’ı marka şehir haline getirdik.İnşa etmiş olduğumuz Kocatepe Spor Kompleksi ile 15.000 kişi kapasiteli Zafer Stadyumu, çok maksatlı kullanıma uygun spor salonu, tenis kortları, su kayağı tesisi, olimpik yüzme havuzu, sporcu eğitim merkezi, sentetik zeminli çim futbol sahaları ve daha pek çok tesisi şehrimize kazandırdık” dedi.

“Gençlik Ve Spor Alanında 1 Milyar Tl Yatırım Yaptık”

Çok modern bir Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu ve Gençlik Merkezi inşa ettik diyerek sözlerine devam eden Eroğlu; “3.000 kişi kapasiteli spor salonunda 1 adet müsabaka salonu, 1 adet antrenman salonu ile 1 adet çok maksatlı salon, Gençlik Merkezinde ise çok maksatlı bir spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca ilçelerimiz, beldelerimiz ve pek çok okulumuza gerekli spor tesislerini kazandırdık.Yapmış olduğumuz bu yatırımlar neticesinde ülkemizin çok sayıda güzide kulübü ve hatta Dünya çapında tanınmış takımlar şehrimizde kamp programlarını gerçekleştirmektedir.İlklerin şehri olan Afyonkarahisar bir ilki daha gerçekleştirerek Dünya Motokros Şampiyonasına (MXGP) üst üste iki defa ev sahipliği yapmıştır. 2018 ve 2019 Eylül aylarında gerçekleştirilen organizasyonu 6 kıtada takriben 180 Dünya televizyonu tarafından canlı ve banttan yayınlanmış, 2 milyar kişi tarafından takip edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi hayırlı olsun

Eroğlu İlimizin ilk üniversitesi olan Afyon Kocatepe Üniversitesi yaptığımız yatırımlar sayesinde her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir diyerek; “İlimizde yaptığımız spor yatırımları neticesinde ve üniversitemizin yaptığı çalışmalarla Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Spor Bilimleri Fakültesine dönüştürülmüştür. Spor Bilimleri Fakültesinin başta üniversitemiz olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Üniversitelerimize desteğimiz daha da artarak devam edecek ve her iki üniversitemizi de Dünya’nın sayılı üniversiteleri haline getireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Afyon, Kocatepe, Üniversitesi, Spor, Bilimleri, Fakültesi, hayırlı, olsun,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.05.2020
Bugün
- 18°
Pazartesi
- 23°
Salı
- 22°
Afyon

Güncelleme: 24.05.2020
İmsak
03:48
Sabah
05:32
Öğle
13:00
İkindi
16:53
Akşam
20:18
Yatsı
21:54
Arşiv Arama
Haber Yazılımı