Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 11:10 Bu haber 73 kez okundu
 
AFİKAD Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyor
2015 tarihinde kurulan Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) yaptığı projelerle Farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Hepsi farklı sektörde faaliyet gösteren ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyesi olan girişimci on iş kadının çabalarıyla kurulmuş olan bir dernek.
Yaşam Haberi


Dernek, Afyonkarahisar’da çalışan kadınlara yönelik bir sivil toplum kuruluşunun bulunmayışının tespiti ile bu eksikliği gidermek üzere kuruldu.

Amaçlarının Afyonkarahisar genelinde kendi işini kurmuş, kendi işini kurmayı düşünen girişimci ve herhangi bir özel sektörde veya kamu sektöründe istihdam edilen kadınları tek çatı altında toplamak olduklarını söyleyen Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Samiye Hancıoğlu;  Kadınların, karşılaştıkları sektörel sorunlarıyla mücadele ve çözüm yollarının bulunmasında yardımcı olmak, iş hayatında kendilerini geliştirmelerini sağlayarak niteliklerini ve sayılarını artırmak ve kadın istihdamında farkındalık yaratmak adına eğitim, seminer ve konferans gibi etkinlikler düzenlemek ve kendilerine mentörlük hizmeti sunmak. Amacımızı gerçekleştirebilmek için ulusal ve uluslararası projelere başvurmak, yurt içi ve yurt dışı dernek, vakıf, oda gibi kuruluşların projelerine paydaş olmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Derneğimiz kamu sektörü, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve Üniversiteler ile işbirliği içerisinde sürdürülebilir faaliyetler yürüterek Afyonkarahisar’daki kadınlara hizmet vermek” olduğunu söyledi.

Projemiz Kendi işini kurmak isteyenlere rehberlik edecek

Şu ana kadar bir ulusal ve bir uluslararası proje bitirdiklerini söyleyen Hancıoğlu; “2017 yılı Aralık ayında başlamış olan AB Erasmus + “Dreamy m Learning El İşleri için uğraşan kadınların evlerinden çalışmaya başlamaları için mobil uygulama projesinin ilk açılış toplantısı, 15-16 Şubat 2018 tarihinde Afyonkarahisar’da gerçekleşti, Bu toplantıyı Fransa, Yunanistan, Slovenya ve Polonya’daki toplantılar izledi. Bu süreçte, farklı platformlarda projenin tanıtımı yapıldı, 13 çoğaltıcı etkinlik gerçekleştirildi. AFİKAD 2 çoğaltıcı etkinlik ve 1 konferans ile Afyonkarahisar’da proje hedef grubundaki kadınlara, ilgili kurum yetkili ve uzmanlarına, proje ile ilgili STK’lara projeyi tanıttık. Bu etkinliklerde katılımcıların proje hakkındaki görüşleri ve önerileri proje fikri çıktılarının hazırlanmasında başvurulmak üzere alındı.2 yıl süren çalışmalar sonucunda El kitabı ve Eğitim modülleri kitapçıkları , Fransızca, İngilizce, Lehçe, Slovence, Türkçe olarak hazırlanmıştır. Kitapların yanısıra İOS ve Android işlemci mobil cihazlarda kullanılmak üzere hazırlanan mobil uygulamaya 5 dilde erişilebilmektedir. Bu kitaplar ve mobil uygulamalar eli işi ile uğraşan ya da kendi işini kurmak isteyen herkese rehberlik edecektir” dedi

Kız çocuklarının her zaman yanındayız

İşini kurmak isteyen ya da dijital becerisini geliştirmek isteyen herkes, süreci adım adım takip ederek, öğrenme modülleriyle her yerde ve her zaman eğitim imkanına kavuşacaktır. İş kurmak ve e-ticaret yapmak için gerekli olan bilgilere, Dreamy m Learning mobil uygulamasıyla daha kolay ulaşılabilecektir. Proje ortağı ülkelerden gelen katılımcılara Afyonkarahisar ilinin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtmak üzere Frig Vadisi gezisi düzenlendik ve şehrimizi yurt dışında da tanıtma imkânı bulduk. Ayrıca İlkokullarda rol modellik ve meslek tanıtımı yapıyoruz. Kız çocuklarına iyi bir eğitim verdikten sonra her türlü mesleğe adım atmalarını sağlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. GÜLŞEN KUMRAL ÖZEL

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: AFİKAD, Farkındalık, Oluşturmaya, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı