Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 11:10 Bu haber 311 kez okundu
 
ABAMED 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi
Birlik ve beraberliği sağlayabilmek amacıyla, Mustafa Dağhan’ın başkanlığında kurulan Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğinin ilk olağan genel kurul toplantısı dün yapıldı. Genel kurul toplantısında Dernek Başkanlığı’na Mustafa Dağhan getirildi.

Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği, birlik ve beraberliği sağlayabilmek, meslekteki sorunları tespit ederek çözüm üretmek amacıyla, “Yeni bir nefes, yeni bir güç” sloganıyla kuruldu. 1. Olağan Genel Kurulunu dün gerçekleştiren Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğinde yeni yönetim ve denetim kurulu belli oldu. 

Yazılı, görsel, işitsel ve internet medyası mensuplarını içinde barındıran Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneği, Mustafa Dağhan’ın başkanlığında tüm basını bir araya getirebilmeyi hedefliyor.

AFYON AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM ARZEDİYOR

Afyonkarahisar Basın Mensupları Dayanışma Derneğinin hem gazetecilik mesleği açısından, hem de Afyonkarahisar açısından büyük önem arzettiğini belirten Dernek Başkanı Mustafa Dağhan, “Basın camiasından ümitli olduğunu belirterek, kalitesi yüksek, belli bir düzene oturmuş, müreffeh bir basın hayali ile yola çıktıklarını dile getirdi.

Dernek bünyelerinde şimdiden çok sayıda üye oluştuğunu kaydeden Dağhan, oluşturulan yeni yönetimle güzel işler yapmak üzere yola koyulacaklarını bildirdi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Kapılarının hiçbir ayrım yapmadan basınla iştigali olan herkese açık olduğunu belirten Dağhan, “Derneğin kuruluş sürecinden bugüne kadar emeği geçen, destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Derneğimizde çok güçlü bir ekip oluştu. Derneğimiz her kurum-kuruluş, siyasi oluşum ve kişilere karşı eşit mesafededir. Derneğimiz kimseye veya kuruluşa karşı kurulmamıştır. Tüm meslektaşlarımızı bizimle birlikte olmaya, güzel işler yapmaya, kırgınlıkları, küskünlükleri ve egoları bir kenara bırakmaya davet ediyorum. Allah bizleri çıktığımız bu iyi niyetli yolda mahcup etmesin” dedi.

DERNEK, TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONUNA KATILIYOR

Divan Başkanlığını Arif Yağcı’nın katip üyeliklerini ise Hidayet Hicazi Doğruyol ve Hakan Şimşek’in yaptığı genel kurulda gündem maddeleri tek tek ele alınarak oylandı.

Divana önerge verildi.

Divana verilen önergenin kabul edilmesinden dolayı önergede yer alan hususların görüşülmesine geçildi. Önerge divan başkanı tarafından okutularak müzakereye açıldı. Önerge üzerinde Saadettin Ulusoy, Halil İbrahim Kocaerkek ve Mustafa Dağhan söz aldılar. Üyelere ve genel kurula bilgiler verdiler. Önergede yer alan 1. Madde; dernek tüzüğüne 23. maddenin eklenerek derneğin bir üst kuruluşa üye olmasının yolunun açılmasıyla ilgili oldu. Madde okutularak müzakereye açıldı, söz alan olmadı. Oya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

ÜST KURUL DELEGELERİNİN SEÇİMİ YAPILDI

Önergenin 2. maddesi olan derneğin Türkiye Gazeteciler Federasyonuna katılması, üye olmasıyla ilgili olarak önerge okutuldu. Müzakereye açıldı, söz alan olmadı. Madde oybirliği ile kabul edildi.

Önergenin 3. maddesinde yer alan Türkiye Gazeteciler Federasyonu üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonra federasyonda derneği temsil edecek üst kurul delegelerinin seçimine geçildi. Önergede yer alan isimler okutularak açık oylamaya sunuldu. Açık oylama sonucu Federasyon üst kurul asil delegeliğine Mustafa Dağhan, Sait Karaduman, Hacer Aran ve Halil İbrahim Kocaerkek seçildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ABAMED, 1., Olağan, Genel, Kurulunu, gerçekleştirdi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
17° - 33°
Cuma
18° - 35°
Cumartesi
19° - 35°
Afyon

Güncelleme: 06.08.2020
İmsak
04:21
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:58
Akşam
20:11
Yatsı
21:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı