Bugün - 21 Ocak 2018 Pazar
Afyon 9°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

Battı çıktı hız kesmeden devam ediyor

Şehir içi trafik sorununu battı çıktı projeleriyle en aza indirmeyi planlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Maliye Kavşağında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Gündem Haberi - 25 Temmuz 2017 Salı - 21:27
Şehir içi trafik sorununu battı çıktı projeleriyle en aza indirmeyi planlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Maliye Kavşağında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Yaptığı milyonlarca liralık yatırımla kentin çehresini değiştirmek için kararlılıkla çalışan Afyonkarahisar Belediyesi, Maliye Kavşağı'ndaki battı çıktı çalışmalarına devam ediyor.

Jandarma, Stat ve Karayolları kavşaklarında da battı çıktı projelerini hazırlayan Afyonkarahisar Belediyesi çalışmalarına; AFJET, Telekom, su, kanalizasyon, doğalgaz, TEDAŞ ve GSM operatörlerine ait birçok altyapı hattı geçen ve bu anlamda en zor kavşak olarak bilinen Maliye Kavşağından başladı. Çalışmaların ihale şartnamesine göre Aralık ayı sonunda tamamlanması gerekiyor. Ancak yüklenici firma Ekim ayı sonuna kadar çalışmaları bitireceğini vaat etti. Başkan Çoban ise Jandarma Kavşağı ve Demiryolu Üstgeçit köprü projesinin ihalesine de Ağustos ayı içerisinde çıkacaklarının müjdesini verdi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş, Fen İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk, Yapım Şube Birim Sorumlusu Onur Sadioğlu, Asfalt ve Yol Birim Sorumlusu Kubilay Akın ve yüklenici firma yetkilisi ile birlikte basın mensuplarıyla şantiye alanında incelemelerde bulundu.

TRAFİKTE EN ÇOK SIKINTI YAŞANNAN KAVŞAK, MALİYE KAVŞAĞI

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Planlanan battı çıktı projeleri arasında en zor çalışmanın Maliye Kavşağında olduğunu ifade eden Başkan Çoban; Planlama yaptığımız Stadyum, Jandarma, Karayolları ve Maliye Kavşakları arasında altyapısı en yoğun olan kavşak, Maliye Kavşağı idi. Biz kolay yerden değil, zor yerden başladık. Trafiğin en çok sıkıntı yaşandığı kavşak Maliye Kavşağı olduğundan dolayı önceliği buraya verdik. AFJET'in hem gidiş, hem geliş ana hatları buradan geçiyor, aynı zamanda boruları da geniş çaplı. Yine Belediyemizin içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu TEDAŞ'ın elektrik kabloları, doğalgazın gidiş boruları bunun yanında Telekom'un fiber optik kabloları ve telefon hatları bu bölgeden geçiyordu. Hatların deplase edilmesi, aktarılma çalışmaları halen devam ediyor dedi.

'ÇALIŞMAYA BAŞLADIK, 1O GÜN SONRA NE ZAMAN BİTECEK? DİYE SORANLAR OLUYOR'

Çalışmaların ne zaman biteceğine yönelik eleştirilere de değinen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; Biz bu kavşağı 1 Temmuz itibariyle trafiğe kapattık. Geçen dönem mahallelerimizde başlattığımız altyapı yenileme çalışmalarında çok sıkıntılarla karşılaşmıştık. Hatta dönemin Valisinin 'bu kadar altyapıya giriyorsun bu senin siyasi hayatına mal olabilir' uyarısına rağmen ben 'siyasi hayatım pahasına altyapıları bitireceğim' demiştim. Elhamdülillah halkımız da bizi utandırmadı. Şimdi yine bu çalışmamızdan dolayı bize mail ve telefonlar geliyor. Çok enteresandır daha çalışmamızın 10. gününden itibaren 'Ne zaman bitecek battı çıktı çalışması' diyen vatandaşlarımız oldu. On günde, yirmi günde, bir ayda böyle bir kavşağın tamamlanması mümkün değil, dünyada böyle bir teknoloji yok. Olsaydı, o teknolojiyi Afyonkarahisar'a getirmek için gayret gösterirdik. Bu tür şikayetler bizi ve ekibimizi üzüyor. Biz de bu konudan en az vatandaş kadar rahatsızız. Kavşağa komşu iş yerlerinin çektiği sıkıntıları biliyoruz. Onlara da gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum dedi. 

BUNLAR KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL

Müteahhit firmanın memur mesaisi mantığı ile çalıştığı ve hafta sonları ise çalışmadığına yönelik şikayetleri de açıklık getiren Başkan Çoban; Bunlar kesinlikle doğru değil. Normalde sekiz gibi çalışmalar başlayıp iş planlama cetveline göre genelde akşam saat 20:00'de bitiyor. Bazen 18:00-18:30'da da çalışma bitiyor çünkü beton atılıyor, betonun piriz alması gibi bir durumu oluyor. Betonun piriz alması durumunda işçinin yapacağı bir şey yok. Cumartesi Pazar ise burada  çalışma oluyor. Geceleri çalışılmadığına yönelik eleştirilerde var. Asfalt şantiyemizi yeni kurduğumuz yıl Anbaryolu'nda gece çalışıyoruz. Çalışmaları gece bitirmeyi hedefliyoruz. Bir gün sonrası için de Meteoroloji yağış veriyor. Gece çalışmasından rahatsız olan bazı vatandaşlar önce nöbetçi zabıtayı defalarca arıyor, baktılar belediyeden çare yok bunun üzerine vatandaşlar yoğun bir şekilde emniyeti arıyorlar, bu şekilde trafik ekipleri çalışmamızı durdurdular. Bir gecelik çalışmaya dahi bazı vatandaşlarımız izin vermiyor. Burada da evlerimizden şikâyet gelebilir düşüncesi ve yeni iş güvenliği mevzuatı gereğince tehlikeli ve ağır işlerde geceleri işçileri çalıştıramıyorsunuz diye konuştu.

'DENEYİMLİ BİR FİRMA'

İhale şartnamesine göre çalışmaların Aralık ayında tamamlanması gerektiğini ancak firmanın Ekim ayı sonunda çalışmaları bitireceği vaadinde bulunduğunu ifade eden Başkan Çoban; İhale takvimine göre altı aylık süre olmasına rağmen müteahhit firma inşallah Ekim ayı sonuna kadar buradaki çalışmayı bitireceğini vaat ediyor. Ümit ediyor ve istiyorum ki ben Ekim sonuna bırakmadan bu çalışmayı bitirirler. Müteahhit firma ilk defa böyle bir çalışmayı burada yapmıyor, Ankara, Konya gibi illerde de benzer çalışmaları yapmış deneyimli bir firma dedi. Başkan Çoban Ağustos ayı içerisinde hem Demiryolu Üstgeçit köprü projesinin hem de Jandarma Kavşağı battı çıktı projesinin ihalesine çıkılacağı müjdesini verdi.

3- 5 DAKİKALIK GECİKMELER ŞEHRİMİZİN GÜNDEMİNDE OLMAMASI GEREKİR

Sürücülere kolaylık sağlama adına alternatif yolların da belirlendiğini aktaran Başkan Çoban; İl Emniyet Müdürlüğümüz ile ortaklaşa çeşitli alternatif yollar belirledik. Elbette bunlar kavşağın görevini tam anlamıyla yerine getiremezler. Ancak eskiye göre 3-5 dakikalık bir gecikmeye mal oluyor. Bu tür bir gecikmenin de şehrimizde gündüz olmaması gerekiyor. Alimoğlu Mermer Fabrikası'nın önünden Gazlıgöl Caddesine çıkan yolda çalışmalarımız tamamlandı. Biz orayı trafiğe açmıştık ancak Devlet Demiryolları kendi yetkisinde olduğu için yolu kapattı. Ancak sağ olsun Sayın Valimiz, Emniyet Müdürümüz sıkıntıyı gördüler ve Devlet Demir Yolları yetkilileri ile görüşerek sorun aşıldı. Bugün yarın tek yönlü gidiş olarak yolu trafiğe açacağız. Demiryolu hemzemin geçişine otomatik bariyer yerleştiriyoruz. Montaj çalışmaları devam ediyor. Yine bir personelimizi buraya görevlendirdik diye konuştu

GECE ÇALIŞMASINA MÜSAADE EDİLMEZ

Fen İşleri Müdürü Hüseyin Öztürk ise çalışmaların son sürat devam ettiğine dikkat çekerek gerekli takip işlemlerini sürdürdüklerini söyledi. İşin ihale şartnamesine göre resmi olarak Aralık ayında bitiyor olmasına rağmen firma Ekim ayı sonunda bitireceğini vaat ediyor. Bizde bunu gözlemliyoruz. Alternatif yollarla ilgili çalışmamız ise devam ediyor diye konuştu. Müteahhit Firma Sahibi Cemalettin Çakır ise işimizin süresi 12'nci ayda tamamlanıyor. Ekim sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Mümkün olursa daha da erken bitireceğiz.  Gece çalışma konusunda hem emniyet, hem de gürültü yönünden kesinlikle müsaade edilmez diye konuştu. >>Mejnun Sancak

Haberin Videosu
https://youtu.be/gLZA54a3LNA
 
Anahtar Kelimeler:Şehir, içi, trafik, sorununu, battı, çıktı, projeleriyle, aza, indirmeyi, planla,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Belediye Binası’nın tarihçesi konuşuldu
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik'ten Çoban’a ziyaret
Suriyeli mülteciler Türk askeri olmak istiyor

Suriyeli mülteciler Türk askeri olmak istiyor
Afyon’un bir asır önceki hali maketleştirildi
Gazeteciler Başkan Çöl’ün misafiri oldu
Bolvadin Şoförler odası Başkanı Türker tek aday
‘Denetimli Serbestlik İş Birliği’ protokolü imzalandı
Diğer Başlıklar

Birliktir ile yola devam
İçme suyu problemine kökten çözüm
Şehit kızından buruk karne sevinci
133 bin öğrenci eğitime ara verdi
Belediye Binası’nın tarihçesi konuşuldu
Dinar ve Emirdağ’ın sorunlarını Köksal gündeme getirdi
Gençlerin ''Merkezim Her Yerde'' projesi devam ediyor
İnsanlık ölmemiş
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik'ten Çoban’a ziyaret
“Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize mutlu ve güzel bir tatil dilerim”
Resmi İlanlar

               

E-Gazete (Bizim Gazete)
Sanal Basın

sanalbasin.com üyesidir

Puan Durumu
Ulusal Gazeteler
Facebook
Yazarlar
Günay DOĞAR
KARNE HEYECANI
Çoğumuz mutlaka iyisi ile kötüs&u...
Ali İhsan DÖLDÖŞ
Balık avlamaya gitmek
Vakti zamanında zayıf nahif bir avcı deniz kenarın...
Hayati KANAT
Sandıklı’ya 10 üzerinden 9
Önceki Gün Sandıklı Belediye Başkanı Mus...
Ahmet BİRLİKTİR
Hiçbir doğum sancısız olmaz
Doların yükselmesinden herkes gibi bizde etki...
Anket

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Son Dönemlerde Suriye ile İlgili Yaptığı Açıklamaları Doğru Buluyormusunuz?


  EVET15 Kişi (% 37 )
  HAYIR25 Kişi (% 62 )

Toplam 40 Kişi

Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
1°°C - 9°°C
Pazartesi
2°°C - 7°°C
Salı
-4°°C - 0°°C
Çarşamba
-6°°C - -1°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:3708:0513:1615:5018:1519:36

21 Ocak 2018 Pazar
Röportajlar
Battı çıktı hız kesmeden devam ediyor
Yaptığı milyonlarca liralık yatırımla kentin çehresini değiştirmek için kararlılıkla çalışan Afyonkarahisar Belediyesi, Maliye Kavşağı'ndak...
»
»
»
Tarihte Bugün
1774 - Sultan Üçüncü Mustafa'nın vefatı, Birinci Abdulhamit Han'ın tahta çıkışı
1918 - Gazi Ahmed Muhtar Paşa'nın vefatı
1946 -  İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun Kuruluşu.
1774 -  Padişah 3. Mustafa'nın Ölümü ve 1.Abdulhamit'in Tahta Çıkışı.
1522 -  Rodos'un Fethi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(373 Online) 1,63ms