Bugün - 20 Ocak 2018 Cumartesi
Afyon 8°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

Taş Medrese’de bayram coşkusu

Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreni Taş Medrese'de gerçekleşti

Yaşam Haberi - 27 Haziran 2017 Salı - 22:30
Afyonkarahisar Valiliği öncülüğünde, Afyonkarahisar Belediyesi koordinesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreni Taş Medrese'de gerçekleşti
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Vali Aziz Yıldırım ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın ev sahipliğinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekilleri, Garnizon Komutanı Şahin Kılıçarslan il protokolü, askeri erkan, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımlarıyla düzenlenen bayramlaşma töreninde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Törene katılan misafirler, kentin kültürünü ve tarihi değerlerini yansıtan bir mekan olarak Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilen Taş Medrese'de düzenlenen bayramlaşma törenine geniş bir katılımla büyük ilgi gösterdi.

 

 “RAMAZAN AYINDA MÜTHİŞ BİR YARDIMLAŞMA DUYGUSU ORTAYA ÇIKTI”

 

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, tüm Afyonkarahisarlılar'ın Ramazan Bayramını kutladı. Başkan Çoban; bayramın ülkemize, milletimize, İslam Âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik, sağlık ve huzur getirmesini diledi. Başkan Çoban konuşmasında “Bayramlar, yardımlaşmanın, sevginin, merhametin insani değerlerin en üst seviyeye çıktığı günlerdir. Böyle günlerde biz sadece Müslüman kardeşlerimizi değil, dünyadaki tüm insanları düşünüyoruz.  Dünyada zulümler, savaşlar, baskılar sona ersin. Aç ve açıkta insan kalmasın. Herkes sağlıklı şartlarda en güzel şartlarda yaşamını sürdürsün diye düşünüyor ve dua ediyoruz. Gerçekten çok güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Ülkemizde ve insan âleminde müthiş bir yardımlaşma duygusu ortaya çıktı. Bu hassasiyetin daima zirve yapmasını diliyorum. Bu vesileyle Tüm İslam Âleminin, ülkemizin ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

“DARBE GİRİŞİMİ KISA SÜREDE PÜSKÜRTÜRLÜ”

 

Vali Aziz Yıldırım ise geçen Ramazan Bayramından bu seneki Ramazan Bayramına kadar geçen sürede ülkemizin ve dünyanın birçok hadisenin meydana geldiğini söyledi. Vali Yıldırım; “Geçen sene Ramazan Bayramından bu seneki Ramazan Bayramına kadar gerek ülkemizdeki gerek dünyadaki vakaları hadiseleri, tahmin etmemiz, hesap etmemiz mümkün değil. Geçen seneki Ramazan Bayramının bir hafta sonrasında hepimizin bildiği gibi hain bir darbe girişimi memleketimizin başına geldi. Ama şükürler olsun ki; gerek vatandaşlarımızın, gerek siyasilerimizin, gerek sağ duyulu askerler ve polislerimizin, büyüklerimizin, bakanlarımızın, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın gayretleri, öngörü ve çalışmalarıyla kısa sürede bu darbe girişimi püskürtürlü. Sonrasında hakikaten büyük bir temizlik hareketi yapıldı” dedi. 

 

“TÜRKİYE’MİZ ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ DİMDİK AYAKTA”

 

Dünyada da pek çok olaylar olaylara şahit olunduğunu ifade eden Vali Aziz Yıldırım; “ Gerek Suriye’de, gerek Irak’da gerekse Yunanistan’da Rusya’da ve Amerika’da, Kuzey Afrika’da, Mısır’da Ortadoğu da yine pek çok üzücü olay yaşandı.  Ülkemiz çevresinde yangın yerine dönen ülkeleri orada yaşayan insanların bir kurtuluş alanı olarak gördükleri Türkiye’miz Allah’a şükürler olsun ki dimdik ayakta duruyor. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Her ne kadar bayramları gönlümüz buruk yaşıyorsa da yine de bayram ve bayramdır. Biz bayramları bayram gibi yaşamalıyız. İnşallah önümüzdeki yıllar çok daha güzel olur. Birlik ve beraberlik içerisinde tüm İslam coğrafyası için acıların yaşanmadığı, çocukların ölmediği, gözyaşlarının dökülmediği günler yaşamayı temenni ediyorum. Bu vesileyle Ramazan Bayramının İslam âlemine, ülkemize ve Afyonkarahisarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

“21. ASRA MÜHRÜ VURACAK OLAN MİLLET TÜRK MİLLETİDİR”

 

Genel bayramlaşma programının son konuşmasını Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Bayramların birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olmasını temenni eden Bakan Eroğlu; “Geçen Ramazan bayramından bu Ramazan Bayramına kadar pek çok hadise yaşandı. Bunlardan birisi de 15 Temmuz’da alçak FETÖ darbe girişimi. Allah’a şükürler olsun ki; Allah’ın yardımı, milletimizin kahramanlığı, Cumhurbaşkanımızın dirayeti sayesinde bu alçak darbe girişimi engellendi. Türkiye bir kaledir. Düşmanlar bu kaleyi yıkmak istiyor.  Meselinin özü budur. Aslında Haclı Seferleri başka şekilde devam ediyor. Özellikle bu coğrafya da ayakta kalmanın yolu çok güçlü olmaktan geçiyor. Bizler mutlaka bu bayramlar vesilesiyle birlik ve beraberliğimizi daha da güçlü kılmalıyız, pekiştirmeliyiz. Türkiye’yi daha da ileri götürmemiz gerekir. Gönül coğrafyasındaki bütün insanlar Türkiye’den çok şey bekliyor. Üzerimizde büyük bir tarihi mesuliyet var. Akan kanlar inşallah son bulacaktır. Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyenlerin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı var. Türkiye’nin bahtı açıktır, 21. asra mührü vuracak olan millet Türk milletidir. Türkiye’nin başına gelenler başka bir ülkenin başına gelse perişan olur. Türkiye ayakta kaldı” diye konuştu. 

 

“AFYONKARAHİSAR İÇİN BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR”

 

Afyonkarahisar’ın gelişmesi konusunda yoğun çaba gösterdiklerine dikkat çeken Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu; “Afyonkarahisar için de çalışmak hepimizin boynunun borcu. Burası mübarek topraklar, şehitler diyarı. Buraya hizmet etmek gerçekten bir ibadettir. Bizler de bu şuurla çalışıyoruz. Her bayram olduğu gibi bu bayramda müjdelerle geldik. 130 milyon liralık müjde ile geldik. Hayırlı olmasını diliyoruz. Afyonkarahisar’ı dünyanın en güzel marka şehirlerinden biri haline getireceğiz. Büyük hedefi olmayan devletler nasıl tarih sahnesinden silinirse büyük hedefi olmayan şehirler de ileriye doğru bir adım atamaz. Dolayısıyla bizim Afyonkarahisar için büyük hedeflerimiz var” dedi.

 

“VALİMİZE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

Konuşmasının sonunda Muş’a tayini çıkan  Afyonkarahisar Valisi Aziz Yıldırım’a da bu güne kadar ilimizde gerçekleştirdiği çalışmalarından dolayı teşekkür eden Bakan Eroğlu; Sayın Valimiz gerçekten kendisi çalışkan, herkese çok iyi yaklaşan bir Valimiz. Arzu etmedik gitmesini ancak o bölgede çok ihtiyaç var diye Valimiz için böyle bir durum söz konusu oldu. 780 bin kilometre her yer bizim vatanımız. Kendisini Muş’ta da ziyaret edeceğiz. Şimdiye kadar yaptığı büyük çalışmalardan dolayı, birlik ve beraberlik kardeşliğin pekişmesi konusunda gösterdiği gayretlerden dolayı gönülden teşekkür ediyorum. Yeni görev yerinde kendisine üstün muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Biz hakkımızı helal ediyoruz, onunda hakkını helal etmesini diliyoruz. Bu bir vedalaşma değil, kendisi bizim fahri hemşehrimiz bu bakımdan kendisine gönülden teşekkür ediyoruz.  Bu vesileyle Mübarek Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum “ diye konuştu.

 
Anahtar Kelimeler:Afyonkarahisar, Valiliği, öncülüğünde, Afyonkarahisar, Belediyesi, koordinesinde,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yaşam Haberleri
“Çocuğun sadece karnesi zayıftır, kişiliği değil,
Çoban’dan ailelere geçmiş olsun ziyareti
Karabay’dan huzurevine ziyaret

Karabay’dan huzurevine ziyaret
Gönüller Artvin’de buluştu
Mavi kapaklar umut olmaya devam ediyor
Gönül Köprülüleri Artvin’de buluşacak
Kaymakam Bayram, köylere büyük önem veriyor
Diğer Başlıklar

Afyon’dan düşen uçağın olduğu yere kaza kırım ekibi gönderildi
Afyon’un bir asır önceki hali maketleştirildi
Gazeteciler Başkan Çöl’ün misafiri oldu
Milyonlarca fidan toprakla buluştu
Bolvadin Şoförler odası Başkanı Türker tek aday
Dağhan ailesinin acı günü
“Çocuğun sadece karnesi zayıftır, kişiliği değil,
‘Denetimli Serbestlik İş Birliği’ protokolü imzalandı
FET֒nün paraları neden tedavülde?
Girişimcilik konusunda iyiyiz
Resmi İlanlar

               

E-Gazete (Bizim Gazete)
Sanal Basın

sanalbasin.com üyesidir

Puan Durumu
Ulusal Gazeteler
Facebook
Yazarlar
Hayati KANAT
Sandıklı’ya 10 üzerinden 9
Önceki Gün Sandıklı Belediye Başkanı Mus...
Ali İhsan DÖLDÖŞ
Arkadaşlık insana verilmiş değerdi
Bu gün aslında hayatımızın her alanında yer a...
Günay DOĞAR
SOSYAL MEDYA
Sosyal medya diyince aklımıza Facebook, Twitter, İ...
Ahmet BİRLİKTİR
Hiçbir doğum sancısız olmaz
Doların yükselmesinden herkes gibi bizde etki...
Anket

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Son Dönemlerde Suriye ile İlgili Yaptığı Açıklamaları Doğru Buluyormusunuz?


  EVET15 Kişi (% 37 )
  HAYIR25 Kişi (% 62 )

Toplam 40 Kişi

Hava Durumu ( Afyon )
Bugün
-5°°C - 8°°C
Pazar
1°°C - 9°°C
Pazartesi
3°°C - 5°°C
Salı
-4°°C - 0°°C
Namaz Vakitleri ( Afyon )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:3808:0613:1615:5018:1419:35

20 Ocak 2018 Cumartesi
Röportajlar
Battı çıktı hız kesmeden devam ediyor
Yaptığı milyonlarca liralık yatırımla kentin çehresini değiştirmek için kararlılıkla çalışan Afyonkarahisar Belediyesi, Maliye Kavşağı'ndak...
»
»
»
Tarihte Bugün
1639 - Sultan Birinci Mustafa Han'ın vefatı
1895 - Dar'ul-aceze'nin kuruluşu
1993 -  Bill Clinton, ABD Başkanlık Görevini Resmen Devraldı.
630 -  Peygamberimizin Mekke'yi Zaptı.
1921 -  İlk Teşkilatı Esasiye Kanunu'nun(ANAYASA)Türkiye Büyük Millet Meclisi'nce Kabul Edilmesi.
1895 -  Darülaceze'nin Kuruluşu.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap?tan değildir?
(Mevlana)
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(221 Online) 1,03ms