Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 10:53 Bu haber 327 kez okundu
 
2. KİTAP FUARI YAZARLARIMIZ VE YAYINEVLERİMİZ
Afyonkarahisar’ da Valilik ve AS Fuarcılık bünyesinde yapılan 2. Kitap Fuarında yayınevleri ve yazarlarımızla bir araya geldik. Hisar Gazetesi’ne konuşan yayınevleri ve yazarlarımız fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Gündem Haberi


 

ESİN EVSEN

 

Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nde görev yapan ve kütüphaneci olan Esin Evsen Fuarla ilgili olarak, “ Fuarımızın Afyon için çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Bu yıl 2’ncisini düzenliyoruz ve halktan yoğun bir talep gördüğünü fark ediyoruz. Her şeyden önce bir okuma kültürü oluşturma anlamında kitap fuarlarının çok etkili olduğunu düşünüyorum. Afyon’u bu yolla olumlu bir şekilde tanıtmış oluyoruz ve bunlarda bizim unutamayacağımız bir tecrübe oluyor. Valiliğimiz bu konuda ulaşım imkanı sağlıyor halkı buraya davet ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

 

SEMERKAND YAYINEVİ

 

Semerkand Afyon Şube Başkanı Mahmut Emin Birliktir önemli değerlendirmelerde bulundu. Birliktir,” 2’ncisi düzenlenen Kitap Fuarında biz iki yıldır Semerkand olarak katılıyoruz. Burada ki amacımız kitapları satıp para kazanmak değil. Doğru kaynaklarla hadislere ve ayetlere dayalı dini bilgilerin kitaplaştırılarak halka sunulması amaçlarımız doğrultusundadır. Öncelikle bu fuarın düzenlenmesini sağlayan herkesi kutluyorum. Afyon için iyi bir iş oldu ve umarım geleneksel hale gelir. Bir meşale yakarsınız ve sönmez kitap okumaya başladığınızda alışkanlık haline gelir ve bırakamazsınız. Türkiye’de kitap okuma potansiyeli az ve inşallah bu vesileyle bu potansiyeli de yükseltmiş olacağız. Semerkand olarak da İslam’ a hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

FLİPPER YAYINEVİ

 

Flipper Yayınevi temsilcisi Ali Karakuş fuarla ilgili izlenimlerini aktardı. Karakuş,” Fuara geçen sene de katılım sağladık ve bu sene daha başlarındayız fuarın ama buradaki çocukların ilgisi alakası gerçekten çok hoş gözüküyor. Halkın bu tarz organizasyonlara katılımlarını bekliyoruz ve bu fuardan biz çok memnun kaldık” şeklinde konuştu.

 

PERGOLE VE GENÇ OSMAN YAYINLARI

 

Pergole ve Genç Osman Yayınları standında tarih romanları yazarı Bekir Manav ile röportaj gerçekleştirdik. Manav,” Başlangıçların günahı olmaz geçen sene de güzel bir organizasyonla karşılaştık. Bu sene de katlanarak daha iyiye giden bir fuarla birlikteyiz ama Afyonkarahisar’ da daha önceleri böyle fuarlar olmuyordu bu büyük bir kazanımdır. Dolayısıyla bu kazanımı sağlayan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Tarihle kalmamız gerekiyor, kitaplarla kalmamız gerekiyor. Afyonkarahisar öğrencileri, halkı ve öğretmenleri kitaplara açmış bunu gördük burada” dedi.

 

HİÇ YAYINLARI

 

Hiç Yayınları’nda Türk Korku Edebiyatı yazarı Şafak Güçlü fuarla ilgili düşünlerini aktardı. Güçlü,” Geçen seneye göre daha canlı ve hareketli bir fuar gördük. İlgi daha da artmış durumda ve çocukların kitap okuma istekleri, heyecanları bizi mutlu ediyor. Burada ki amaç kitap satmaktan çok kitaplara olan ilgiyi, alakayı ve merakı görmektir. Benim dikkatimi çeken kız çocukları oldu özellikle erkeklerden çok kadınlarımızın ve kız çocuklarımızın kitaba olan istekleri, kendilerini yetiştirmek istemeleri güzel bir durum. Bu şekilde geleceğe daha sağlam adımlar atıyorlar. Erkekler biraz daha hoyrat ama kadınlarımızın kitap okumaları onu dizginlemek adına büyük bir adımdır” şeklinde konuştu.

 

SİSYPHOS YAYINLARI

 

Sisyphos Yayınları’nda yazar Fatmatüzzehra Babürşah fuarla ilgili olarak,” Geçen sene ki fuara ben gelemedim ama gelen insanlardan övgüyle duydum. Bu fuardan ben çok memnun kaldım emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ve bu tür organizasyonların düzenli yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

ERDEM YAYINLARI

 

Erdem Yayınları olarak yetkilisi olan Ümit Kartal fuarla ilgili değerlendirmeler de bulundu. Kartal,” Afyon kitap fuarına İstanbul’dan katılıyoruz bu 2’nci olmasına rağmen gayet güzel ve başarılı bir şekilde ilerliyor. Hem bizim açımızdan hem de öğrencilerimiz açısından güzel bir organizasyon oldu. Öğrencilerimizin yazarlara olan ilgi ve alakası dikkat çekiyor. Fuar organizasyonu bizi çok memnun etti öğrencilerimiz de bulamadıkları kitapları burada çok rahat bir şekilde tedarik edebiliyorlar” dedi.

 

LOVELY VE KASHİA YAYINI

 

Yetkilimiz Enes Altungeyik katılmış olduğu fuarı değerlendirdi. Altungeyik,” Fuara İstanbul’dan katılıyoruz. Geçen sene ki fuara katılamadık ancak etrafımızdan övgülerle duyduk ve bu övgülerden dolayı bu sene gelmek istedik. Valimiz Mustafa Tutulmaz’ı Siirt’te tanıma fırsatımız olmuştu kendisi orada da fuarda bizi ziyaret etmişti. Burada kendisine teşekkür ediyorum. Fuar alanı şuan da dolmuş durumda her öğrenci kendi bütçesine göre araştırma yapıyor” şeklinde konuştu.

 

TREND YAYINLARI

 

Trend Yayınları yetkilisi Mert Kahraman’a fuarla ilgili düşüncelerini sorduk. Değerlendirmeler de bulunan Kahraman,” Kitap işi sevgi olmadan olmayacak bir iştir ve bizim için kitap okuyan insanlar müşteri değil okurdur. Fuarların daha da yoğun olmasını istiyoruz her kitap insan yetiştirir bu anlamda taleplerin artmasını istiyorum. Kitap okuyun ve okutun” ifadelerini kullandı.

 

KAHRAMANLAR ORG

 

Kahramanlar Org temsilcisi Ahmet Eker fuarla ilgili izlenimlerini aktardı. Eker,” Öğrencilerin ve halkımızın çok istekli olması gerekiyor. Bu tarz fuarlar insanların kendisini yetiştirmesinde en büyük yardımcıdır. Fuarlarda güvenliğe çok önem verilmelidir ve her sene tecrübe eklenerek daha iyi olma yolunda gitmeliyiz” dedi.

 

KAVİM OKYANUS YAYINLARI

 

Kavim Okyanus Yayınları’nda yazarımız Melisa Tani fuarla ilgili olarak,” Fuara İstanbul’dan katılıyoruz. İlk fuara göre bu sene insanlarımız biraz daha bilinçli ve ilgili ancak biz daha yüksek talepler bekliyoruz halkımızdan. Biz yetkililerimizden daha çok tanıtım ve reklam bekliyoruz. İnsanlara ne kadar çok duyurabilirsek sesimizi o kadar iyi. Kitapseverlerimize buradan seslenmek istiyorum. Kitap insanların yeme içme gibi bir ihtiyacıdır daha çok kitap okumalarını istiyorum” diyerek düşünlerini aktardı.

 

ZEYREK YAYINLARI

 

Zeyrek Yayınları’nda Tuncay Öztürk ile yaptığımız röportaj da fuarla ilgili düşüncelerini dinledik. Öztürk,” Güzel bir şehriniz var Afyonkarahisar’ı beğendim. Fuarın değerlendirmesini yapmak için henüz çok erken bitime doğru daha net konuşabiliriz ama şuan ki akış güzel gözüküyor. Bu organizasyon geleneksel hale gelirse çok daha güzel olur” şeklinde konuştu.

 

44 YAYINLARI

 

44 Yayınları standında LANGA eserinin yazarı ve Git Ara Bul Getir, Saçlarını Yol Getir dizelerinden bildiğimiz Rıza Karahan’ın (Aşık Fakir) kızı Nermin Karahan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Karahan,” Ben fuara gelen misafirlerimizin alım güçlerinin düşük olduğunu fark ettim ama çalışma ve hazırlık olarak güzel bir çalışma olmuş. Bu tür organizasyonlar da sadece fuar alanının organizasyonu ya da yazarların geliş organizasyonlarının yanı sıra katılım organizasyonu da çok önemli. Çocuklarımızın iyi bir şekilde hazırlanabilmesi için çok önceden bilgilendirmek gerekir. Çocukların kitaplarla bizim de çocuklarla buluşabilmemiz için güzel organizasyonlar yapılmalı” ifadelerini kullandı.

 

KUMTAN YAYINLARI

 

Kumtan Yayınları’nda yazarımız Fikret Eroğlu fuarla ilgili düşüncelerini aktardı. Eroğlu,” 15 kitabı olan ve sürekli üretmeye çalışan bir yazarım. Bu organizasyonlar okuma ve eğitim kültürü açısından büyük çalışmalardır. Denizli’de bir fuardaydım oradan buraya geçtim. Henüz gözlem yapamadım ancak zaman geçtikçe düşüncelerimiz netlik kazanacak” dedi.

 

SİNADA YAYINEVİ

 

Sinada Yayınevi’nde yazarımız ve öğretmenimiz Hasan Başdemir fuarla ilgili olarak,” Afyon’da öğretmenlik yapıyorum ve Sinada Yayınevi’nin kurucularındanım. Hafta içi özelikle öğrencilerimiz yoğunluk gösteriyor ve ailelerimiz büyük ilgi gösteriyor bu da bizi mutlu ediyor. Her yıl bir önceki seneye göre daha da profesyonelleşerek ilerliyor fuarlarımız. Afyon’ da bu fuarlar aracılığı ile okuma oranının artacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

EFSUS YAYINLARI

 

Efsus Yayınları’nda fuara Kahramanmaraş’tan katılan yetkilimiz Hüsamettin Köse fuarla ilgili değerlendirme yaptı. Köse,” Bana göre geçen seneye göre biraz daha düşük talep olarak halkın yoğunluğu. Ekonomik durumlardan dolayı böyle olduğunu düşünüyorum. İlgi ve alaka tabi ki şu anda da güzel ama ben her sene talebin artarak gitmesini istiyorum. Ailelerden çocuklarını daha sık getirmelerini istiyorum” dedi.

 

ALİS YAYINCILIK

 

Alis Yayıncılık’ta yazarımız ve öğretmenimiz Nihat Gökmen fuarla ilgili olarak,” Ben fuara Kırıkkale’den katılıyorum. Afyonkarahisar halkı kitaplara ve yazarlara gerçekten çok ilgi gösteriyor. Burada okuma oranı biraz düşük ama inanıyorum zamanla düzelecek bu durum ve insanlarımızın daha çok kitap okumalarını, araştırmalarını, merak etmelerini istiyorum. Araştırma yaptıkça kitap okuma bilinci artacaktır ve kalkınmanın en büyük etkeni okumaktır. Aydınlık bir gelecek için kitapla şarttır” ifadelerini kullandı.

 

 

HEDEF KİTABEVİ

 

Hedef Kitapevi sahibi Yücel Mızrak fuara olan ziyaretçi potansiyeli ile ilgili değerlendirmeler de bulundu. Mızrak,” Afonkarahisar’da hizmet veriyoruz ve buraya da yerli katılımcı olarak geldik. Geçen seneye göre daha organize bir fuarla karşılaştık açıkçası daha büyük koordineli çalışmalar gördük bu sene bu da bizi sevindirdi. Açılıştan sonra da halkın katılımı yüksek ama insanlarımızın alım güçleri düşük. Buna rağmen güzel bir potansiyel gördük” şeklinde konuştu.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , 2., KİTAP, FUARI, YAZARLARIMIZ, VE, YAYINEVLERİMİZ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı