Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Eylül 2019 - Salı 09:41 Bu haber 824 kez okundu
 
1. Yılını kutladılar
Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği 1. Kuruluş yıl dönümü dernek üyeleri ve yönetim kurulu ile kutladı.
MAGAZİN Haberi


Dernek toplantısına katılan yönetim kurulu üyeleri Nilgün Seçen, Hidayet Oruç, Tülin Helvacıoğlu, Ayşegül Tüplek, Yasemin Bor, Ummuhan Oruç, Mustafa Türk, Huriye Mazi, Büşra Seçen, Mustafa Seçen katıldı. 21 Eylül 2018’de kurulan dernek için 1. Yıl pastası kesitli.

 

5 yıldır düşünülen bir dernekti

 

Derneğin bir yılda neler yaptığını üyelere anlatan Ömer Mazi, neden Afyonkarahisar Kültür Turizm derneğini kurduklarını söyleyerek sözlerine başladı. Mazi, "Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği bir yaşında. Ama aslında 5 yıldır düşünülen bir dernekti. Afyonkarahisar'ın turizm, kültür ve tanıtım alanında önemli eksiklikleri vardı. Bu nedenle Kültür Turizm Derneği kuruldu" dedi. Dernek Başkanı Ömer Mazi, "Bir yıllık süre içinde Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği neler yaptı kısaca bahsetmek gerekirse 3 önemli proje yürüttü. 2 proje Avrupa Birliği projesi, bir tanesi de İç İşleri Bakanlığı ile yürütülen proje. İç İşleri Bakanlığı İle yürütülen projeye Afyonkarahisar Valiliği, Belediye, ATSO ve ZAFTODER proje ortağımız olarak yer alıyor” diyerek sözlerine turizm hedefleri ile devam etti.

 

2020 yılını Turizm yılı ilan ediyoruz.

 

Mazi, “Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği olarak 2020 yılını Turizm yılı ilan ediyoruz. Bu kapsamda Afyonkarahisar Termal Turizm Festivali, Termal Turizmin gelişiminde Afyonkarahisar’ın etkisi konferansı, Afyonkarahisar’da termal turizm sempozyumu ve Termal Turizm ve Sağlık semineri yapılacak. Bütün bu çalışmalar yıl geneline yayılarak etkili bir turizm çalışması yapılmış olacak” diye konuştu. Afyonkarahisar Kültür Turizm Dernek Başkanı Ömer Mazi, İç İşleri Bakanlığı ile yürütülen projenin yanı sıra iki farklı AB projesinde dernek olarak yer aldık. İlki Avrasya Yolu projesinde yürütülmekte olan bir projenin iştirakçisi olarak katıldık. İkincisi çok önemsediğimiz ve başvuran dernek olarak yer aldığımız Afyonkarahisar’ın yanı sıra Uşak ve Kütahya’dan yaklaşık 14 derneğin olduğu, üç ilin valilik, belediye, üniversite ve Ticaret Sanayi Odalarının da iştirakçi olduğu bir projeyi teslim ettik ve neticelenmesini bekliyoruz” dedi.   Afyonkarahisar için yapacakları birçok proje olduğunu belirten Mazi, “Bizim bir sloganımız vardı. “Afyonkarahisar daha iyisini hak ediyor” bu slogandan yola çıkarak kurmuş olduğumuz derneğin bir tabela derneği olmasını asla istemiyoruz. Değerli üyelerimiz ile başka nasıl proje yapabiliriz, bu şehre ne gibi katkımız olur diye sürekli bir arayış içindeyiz. İlk yılımızda üç önemli projeyi tamamlayıp teslim ettik. Bir taraftan onların sonuçlanmasını beklerken bir taraftan da yeni arayışlar içine girdik” dedi. 

Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 1., Yılını, kutladılar,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
16° - 30°
Perşembe
15° - 30°
Cuma
15° - 30°
Afyon

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı